У Харкові привітали з днем народження конструктора сучасних танку "Оплот" і БТР-4 (ФОТО)

depo.ua

У Харкові відсвяткував 86-річчя герой України, конструктор танку "Оплот" і БТР-4 Михайло Борисюк.

Як передає Depo.Харків, привітання Борисюка з днем народження опубліковане 21 листопада на сторінці державної компанії "Укрспецекспорт".

"Вітаємо з днем народження людину-легенду, людину-оплот, людину-символ української оборонної промисловості – Михайла Дем‘яновича Борисюка! Видатний конструктор, засновник вітчизняної школи сучасного бронетанкобудування, він доклав колосальних зусиль для того, щоб Україна увійшла в число світових лідерів з розробок та виробництва бронетанкової техніки. Завдяки його невтомній праці, наполегливості та креативності Україна має сьогодні цілий ряд конкурентноспроможних зразків військової техніки, включно із сучасним танком "Оплот" і бронетранспортером БТР-4. Щиро бажаємо вам, Михайло Дем‘яновичу, незгасимого оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у здійсненні всього задуманого на довгі роки та нових здобутків у роботі й наукових пошуках!" – йдеться в повідомленні.

Михайло Борисюк / Фото: Укрспецекспорт

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові виготовили танк "Оплот", який візьме участь у військовому параді до Дня Незалежності (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Довідка Depo.Харків. Михайло Борисюк народився 21 листопада 1934 року. Герой України, доктор технічних наук, професор; Казенне підприємство "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова", генеральний конструктор із створення бронетанкової техніки та артилерійських систем — начальник КП ХКБМ (з 2002 року); професор кафедри колісних та гусеничних машин Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут"; голова концерну "Бронетехніка України"; член ради Міжвідомчої комісії з питань науково-технічної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України; член Ради з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України (з 03.2000).

БМ "Оплот" – сучасний український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. БМ "Оплот" є докорінною модернізацією танка Т-84У "Оплот" та найновішим представником серії танків Т-84. Прийнята на озброєння у 2009 році версія "Оплоту" має певну кількість складових та матеріалів російського походження. Так, мова йде про окремі компоненти електрообладнання, складових частин блоків та систем. За програмою "Бастіон" елементарна база танка має не лише позбутись складових походженням з країни-агресора, а й бути значно модернізована.

Читайте також: "Укроборонпром" назвав умови, за яких Міноборони зможе купувати харківські танки "Оплот" для армії

У Харкові заявили, що новий екземпляр танку "Оплот" буде готовий до військового параду на День Незалежності