Помер почесний харків’янин, в’язень чотирьох концтаборів Ігор Малицький

МедиаПорт

Про смерть Малицького повідомили 23 листопада його рідні.

«Сьогодні пішов з життя наш любий дідусь, легендарний патріот та найкращий українець — Маліцький Ігор Федорович. Будемо дуже сумувати за тобою. Дивись там за нами, наш МІФ №188005», — йдеться у дописі у Facebook.

Деталі та час прощання близькі повідомлять пізніше.

Сьогодні пішов з життя наш любий дідусь, легендарний патріот та найкращий українець – Маліцький Ігор Федорович. Будемо...
Опубликовано Ігором Маліцьким Понедельник, 22 ноября 2021 г.

У Харківській обладміністрації та Харківській міськраді також висловили співчуття родині та друзям.

Ігор Малицький народився 12 лютого 1925 року у Харкові. Під час Другої світової війни, у 1943 році, окупанти відправили його до Німеччини. У Чехословаччині юнак втік, але його заарештували та ув'язнили.

Він був в'язнем чотирьох концтаборів: Терезіна — до травня 1944 року, Аушвіца — до серпня 1944-го, Маутхаузена та його філії Лінц-3 — до грудня 1944 року. На початку травня 1945 року Малицький взяв участь у повстанні та з групою в'язнів пішов назустріч визволителям.

Потім він служив в артилерії Червоної армії: спочатку в Австрії, а з 1946 року — в Німеччині. Закінчив строкову службу старшим сержантом.

Малицький був громадським діячем, очолював Харківську обласну ради борців антифашистського опору, колишніх в'язнів фашистських концтаборів. Професор, кандидат технічних наук, він багато років працював в Українській інженерно-педагогічної академії, був найстарішим діючим викладачем вишу. Підготував шістьох кандидатів наук, видав понад 100 наукових праць і посібників.

У 2017 році Ігор Малицький став почесним громадянином Харкова.

Читайте також: Колишній в'язень концтабору – «МІФічний» харків'янин Ігор Малицький

Фото на головній: Facebook/Ігор Малицький