На Харківщині притягнули до відповідальності батьків трьох 15-річних водіїв

depo.ua

У Харківській області зростає кількість порушень, скоєних неповнолітніми за кермом.

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації з посиланням на керівницю Управління патрульної поліції Харківщини Альону Стрижак.

За її словами, загалом головною причиною ДТП, які сталися в 2021 році на Харківщині, є порушення водіями швидкісного режиму (63% аварій).

Стрижак додала, що спостерігається зростання кількості порушень, скоєних неповнолітніми за кермом. У 2020 році патрульні склали 50 протоколів на неповнолітніх, в цьому році – вже 66.

"Ми проаналізували, які це були протоколи. Протоколи складалися на неповнолітніх від 16 до 18 років. Тобто це особи, які відповідають на загальних підставах стосовно тих порушень, по яких їх було притягнуто. Але три випадки було 15-річних - і в усіх трьох випадках були викликані батьки до нашого управління та притягнуті були до відповідальності", - зазначила Стрижак.

Начальник ГУ Національної поліції в Харківській області Станіслав Перлін додав, що внаслідок ДТП у Харківській області з початку року загинули 165 людей.

"Є, на жаль, жахлива динаміка збільшення – 150 в минулому році та 165 загиблих харків’ян зараз. І серед них вісім дітей, шість з них загинули безпосередньо на вулицях. Це жахливі цифри. Якщо проаналізувати, то це більше загинуло, ніж скоєно умисних убивств", - підкреслив Перлін.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові 22 листопада пройшло виїзне засідання парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності. Керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков озвучив народним депутатам пропозиції для покращення ситуації з аварійністю на дорогах. У тому числі Фільчаков запропонував повернути кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.