Скандал із театром Пушкіна: У Харкові генерал Вінник заперечує причетність до скарги на керівницю "Арабесок"

depo.ua

Перший заступник директора Харківського академічного російського драматичного театру імені О. С. Пушкіна Анатолій Вінник заявив, що не писав скаргу на учасницю конкурсу на посаду керівника установи, режисеру та засновницю театру "Арабески" Світлану Олешко.

Про це в коментарі кореспондентові Depo.Харків сказав перший заступник директора комунального закладу "Харківський академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна" Анатолій Вінник.

Він зазначив, що зараз відбувається вже третій конкурс на посаду директора театру імені Пушкіна в Харкові. Перше засідання конкурсної комісії відбулося 10 січня, наступне – 18 січня.

За словами Вінника, під час першого засідання голова комісії Віталій Гагарін кілька разів згадував лист, який нібито написав Вінник, із оцінкою діяльності трьох претендентів на посаду директора театру.

"На засіданні конкурсної комісії головуючий депутат обласної ради, голова комісії з культури, голова конкурсної комісії Гагарін, із яким я знайомий і якого я поважаю, кілька разів згадував моє прізвище та моє звернення до обласної ради з оцінкою трьох кандидатів, одна із них – це Олешко, про яку більше за все говорять. Так ось, я офіційно заявляю і готовий це підтвердити на Біблії, у формі заяви до правоохоронних органів, до обласної ради, що до обласної ради я не подавав заяву, про яку згадує конкурсна комісія, в жодній формі – ані в усній, ані в письмовій, ані поштою, ані через Інтернет. І до оцінки дій кандидатів я жодного стосунку не маю. Більше того, я з ними навіть не знайомий!", - підкреслив він.

Вінник запевнив, що голова конкурсної комісії посилався на звернення, якого він не писав. "Я не знаю, можливо, воно (звернення – ред.) і є, яке хтось сфабрикував за моїм підписом. Але я його не бачив, - сказав Вінник. – Те, що такого звернення в будь-якій формі я не робив, я це заявляю авторитетно. І я обурений. Якщо хтось сфабрикував, значить у них щось там є на цій конкурсній комісії, але я до цього жодного відношення не маю. Це паплюжать моє чесне ім'я. Я ніколи не був "анонімником", ніколи не був скаржником", - наголосив перший заступник директора театру імені Пушкіна.

При цьому Вінник висловив переконання, що саме він має бути призначений директором театру імені Пушкіна як переможець попереднього конкурсу.

Як повідомляв Depo.Харків, депутати Харківської обласної ради протягом 2021 року двічі поспіль відмовлялися голосувати за призначення генерал-майора внутрішньої служба Анатолія Вінника на посаду директора комунального закладу "Харківський академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна".

Цього тижня одна з кандидаток на посаду Світлана Олешко повідомила, що Вінник написав лист на конкурсну комісію, в якому вказав на відсутність необхідного досвіду в кандидатки та на відсутність у неї сертифікату про знання державної мови. Комісія взяла до уваги цю інформацію і зняла Олешко з конкурсу.