У Харкові перейменували Московський район і три вулиці

Укрінформ

Про це повідомила пресслужба Харківської міської ради після сесії 11 травня, що пройшла в дистанційному режимі, передає Укрінформ.

«У місті Харкові змінили назви чотирьох топонімів, пов'язаних із країною-агресором. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 11 травня, на позачерговій сесії Харківської міської ради. Так, пр. Московський перейменували на пр. Героїв Харкова, узвіз Білгородський – на вул. Героїв рятувальників, Білгородське шосе – на Харківське шосе, а район Московський – на район Салтівський», - ідеться в повідомленні.

Як зазначив Харківський міський голова Ігор Терехов, сьогодні депутати змінили назви лише кілької знакових для харків’ян місць, втім, топонімів, пов’язаних з рф, у Харкові значно більше.

Читайте також: У Дніпрі перейменують ще близько 20 вулиць

«У нас сьогодні дійсно дуже багато назв вулиць, пов’язаних з країною-агресором. Тому я пропоную на наступну сесію підготувати перелік топонімів, які підлягатимуть перейменуванню. І тоді ми врахуємо і Маріуполь, і багато інших міст, які було зруйновано російським агресором,

в яких загинули славні воїни ЗСУ та мирні жителі. Я впевнений, що у нас вистачить і вулиць, і провулків, і шкіл для їх перейменування на честь героїв, які віддали своє життя за незалежність України», - сказав Терехов.

Водночас напередодні сесії координатор громадської ініціативи «Харківська топонімічна група» Марія Тахтаулова опублікувала відкритого листа до міської влади, в ньому громадськість закликала підтримати перейменування району, а з іншими трьома топонімами не поспішати.

«Нова назва Московського району – Салтівський – гармонійно впишеться в наявний топонімічний ландшафт Харкова. Харківська топонімічна група ще в 2015 році пропонувала здійснити це перейменування, але тоді для цього не було політичної волі, - сказано в листі. - Обговорення решти пропозицій викликало відчуття поспіху та дефіциту ідей. Виникають питання. Як виглядатиме на мапі Харкова Харківське шосе? Як називатиметься найбільший проспект у місті – Героїв Харкова чи Захисників Харкова? Чи варто нам змінювати тип топоніма з узвоза на вулицю? Адже узвози –

це родзинка історичного Нагірного району, їх можна перерахувати на пальцях, а вулиць у Харкові – тисячі».

Читайте також: Давайте перейменуємо вулиці, але так, щоб назавжди…

Зазначалося, що міська влада не продемонструвала системного підходу та не презентувала зрозумілої концепції. Топонімічна група закликала залучити до напрацювання пропозицій харківських інтелектуалів: дослідників топоніміки, історії, краєзнавців, митців, науковців тощо.

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. російські війська знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.