У Харківській міськраді розповіли про компенсацію жителям зруйнованих будинків

UA: Cуспільне мовлення

Виплатою компенсацій жителям зруйнованих внаслідок обстрілів РФ будинків у Харкові займатиметься держава. Міськрада вже розробляє новий Генеральний план міста та анонсує будівництво нових мікрорайонів.

Про це заявив міський голова Ігор Терехов під час позачергової сесії міськради 11 травня.

"Російський агресор відкривав постійний вогонь по житлових мікрорайонах, трансформаторних підстанціях, по підстанціях, які забезпечують життєдіяльність міста. Тому ми повинні розділити функції міста й держави. Що стосується компенсацій, це прерогатива держави. Жодного нашого бюджету не вистачить, як ви розумієте", — сказав Терехов.

Харків'янам, які нині мешкають у метро, шукатимуть тимчасове житло у гуртожитках, дитсадках та школах, зазначив міський голова: "До речі, 108 шкіл у нас російський агресор знищив".

У міськраді розробляють новий Генеральний план міста.

"Там, де житло знищене, ми поруч, ми вже визначили місця, будемо будувати нові мікрорайони. І люди будуть отримувати квартири. Компенсувати це буде держава. Все, що буде залежати від міста, ми не сидимо склавши руки. Що стосується створення нового Генерального плану, він робиться вже сьогодні. Лорд Фостер і його команда, іспанські та наші найкращі архітектори, а також берлінська агенція, усі працюють над цим", — зазначив Терехов.

За його словами, вже є інвестори, готові вкладатися у відбудову міста під час війни.

"Я буквально вчора мав розмову з дуже серйозними інвесторами, які не будуть чекати завершення військових дій, а будуть вже заходити та інвестувати, у тому числі в системи комунікацій, в новий транспорт, в будівництво нових доріг і, звичайно, житлових мікрорайонів", — заявив міський голова.

"В інвесторів зараз йде завершальний раунд переговорів із центральною владою у Києві, даємо відмашку і — старт. Харків — у пріоритеті для них. Нам вдалося їх переконати, що Харків — один з найбільш зруйнованих міст, але ще друге за розміром місто в Україні", — підсумував Терехов.

Що відомо Російська армія пошкодила або зруйнувала майже 3 тисячі будинків у Харкові, знищила понад 50% трамваїв у місті. Впродовж останньої доби обстрілів Харкова не було, однак окупанти обстріляли Дергачі та селище Мала Данилівка: є загиблий та поранені.