Зруйновані котельні Харкова: у міськраді розповіли про підготовку до опалювального сезону

UA: Cуспільне мовлення

Попри бойові дії на Харківщині у Харкові розпочали підготовку до опалювального сезону. Працюють над відновленням котелень у П'ятихатках та селищі Жуковського, розбитих внаслідок російських обстрілів.

Про це розповів міський голова Ігор Терехов на позачерговій сесії міськраді 11 травня.

"Щодо кожної розбитої котельні. Ми розуміємо дефекти, розуміємо, що будемо робити. Ми сьогодні вже приступили до підготовки до опалювального сезону — 144 дні лишилося до його початку. І ми запустимося вчасно", — сказав Терехов.

Для відновлення у міськраді ведуть перемовини з міжнародними інституціями.

"Маємо стабільне фінансування, плюс наше фінансування. Готуємося до опалювального сезону. У тому числі район П'ятихатки та Жуковського. Там були проблеми з електроенергією. Можу сказати, що завдяки ЗСУ, теробороні, ми сьогодні вже частково запустили електроенергію. Дуже багато розбитих підстанцій", — зазначив міський голова.

У відновленні пошкодженої критичної інфраструктури беруть участь інші українські міста та іноземні партнери.

"Ми розуміємо систему комунікацій, ми розуміємо систему розбитих водогонів, трубопроводів, електромереж, розбитих підстанцій. У нас все це зрозуміла, вибудована система. І крок за кроком ми все це усуваємо. Так, є дефіцит в певних матеріалах, тому я звертаюся у багато наших міст. Нам з вами звідусіль везуть матеріали, у тому числі з-за кордону", — додав Терехов.

Що відомо У Харкові розробляють новий генеральний план міста та планують будівництво нових мікрорайонів. Російська армія пошкодила або зруйнувала майже 3 тисячі будинків у Харкові, знищила понад 50% трамваїв у місті.