У селі на Харківщині у колодязі втілили образ понищеного лісу. Фото

Слобідський край

Олександр Столовий, що народився в селі Козіївка Краснокутської громади, бере активну участь у благоустрою рідного села. Разом з батьком Віктором Столовим він вирішив відновити старий колодязь, що стоїть навпроти рідної хати.

- Реконструювати його ми вирішили напередодні Дня села, тоді до колодязя впав кіт. До речі, не в перший раз така історія траплялась з нашою криницею. Папа його витягнув, подзвонив мені та сказав, що необхідно щось вже з ним (колодязем) робити: “Ти ж в мене архітектор, зваргань якусь ідейку, щоб було для людей і про людей”, - розповідає «Слобідському краю» Олександр.

Ідея народилась майже одразу, за словами Олександра декілька років тому у громаді був зруйнований ліс. Під виглядом санітарної різки було вирубано багато дубів. Тому, чоловік вирішив втілити у колодязі дух ліса Окіп.

- А ще в тому лісі рік через рік ми бачили Лосів. Одного разу як вертався з рибалки - так його злякався, шо і вело вудилища покинув. Прийшлось вертацця, - йдеться у дописі Олександра.

Тоді він звернувся до коваля з сусіднього села Володимира Міщенко, розповів про ідею образу понищеного лісу Окопу.

- Я йому тільки ідею підкинув, а він вже сам вигадав лося. Головне для майстра - відкрити свій творчий потенціал, і він це зробив. До речі, він настільки був зацікавлений в цій роботі, що тричі переробляв лося, - каже Олександр.

Коваль почав роботу у вересні, а закінчив за декілька днів до війни. Ніхто з причетних до реконструкції гроші за свою роботу не брав. Ініціатори самі зібрали кошти лише на матеріал.

- В ногах найбільшої дикої тварини нашого краю ми висадимо плюща. І з часом, роками він поступово заплітатиме тіло велетня. І згодом заповнить повністю. Як і наш ліс Окіп, що обов’язково відновиться. Тільки для цього йому потрібен час і добрі додільні, стелепні руки і мислі Козіяр, - пише Столовий.

Встановили лося 13 травня, сам колодязь обробили натуральним камінням. Обробкою прилеглої території та опорядження займались будівники Олександр Павлов, Юрій Максименко та Іван Гебеш.