У Херсонській ОДА спростували потрапляння води в закриту частину Північно-Кримського каналу

Про це в коментарі Depo.Херсон повідомив заступник голови Херсонської ОДА Микола Якименко.

Заступник голови Херсонської ОДА прокоментував новини в українських і російських ЗМІ щодо руйнації дамби на Північно-Кримському каналі і загрози потрапляння води в його закриту частину.

За словами Якименка, проблеми існують з тимчасовою дамбою, спорудженою у 2014 році. Відносно Криму ця дамба розташована перед стаціонарною. Саме стаціонарна стримує воду. "Це – тимчасова споруда на 91-му кілометрі каналу, а є ще стаціонарна дамба, основна споруда, яка запобігає потраплянню води з каналу на півострів. Вона виконує свої функції, проблем з нею немає", – каже Якименко.

Щодо тимчасової дамби, її вже обстежила спеціальна комісія, будуть вжити заходи щодо її ремонту.

Коментуючи сам факт появи інформації про можливий прорив дамби, Якименко сказав, що вона дуже неточна, бо небезпеки потрапляння води з Північно-Кримського каналу на окупований півострів немає. "Комусь треба "розхитати" ситуацію", – говорить заступник голови Херсонської ОДА.

Якименко зазначив, що позиція державної влади стосовно постачання дніпровської води у Крим – однозначна: відновлення повноцінної роботи Північно-Кримського каналу можливо лише після деокупації півострова.

У Головному Управлінні ДСНС України у Херсонській області сказали, що станом на теперішній час не отримували повідомлень про якісь надзвичайні ситуації, пов’язані з Північно-Кримським каналом.

Нагадаємо, нинішня інформація про руйнацію дамби – це "друга хвиля". На початку травня російські ЗМІ вже поширювали фейк про прорив дамби, якою перекрита подача води на окупований півострів.