Бюджетний комітет Ради схвалив виділення 800 млн грн на будівництво «спортивних магнітів»

Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив виділення 800 млн гривень для будівництва «25 спортивних магнітів». Проект реалізується в рамках програми президента «Велике будівництво».

Про це розповіла народний депутат Ганна Пуртова.

«Кабінет Міністрів 31 травня затвердив розподіл державної субвенції на розвиток спортивної інфраструктури між місцевими бюджетами. Йдеться про суму в 800 млн грн: з них 500 млн грн було передбачено в держбюджеті-2021 і ще 300 млн вдалося виділити через перерозподіл видатків», — говорить нардеп.

За її даними, ці кошти підуть на відновлення і будівництво спортивних комплексів, басейнів, льодових арен та інших спортивних об’єктів, які зможуть приймати всеукраїнські та міжнародні змагання з не менш ніж п’яти олімпійських видів спорту.

При цьому всі спортивні комплекси з переліку 25-ти спортивних магнітів будуть відкритими і для масового відвідування.

Виділені 800 млн грн забезпечать фінансування перших 11 об’єктів упродовж 2021−2023 років. П’ять з них будуть завершені вже цього року.

Зокрема, в Маріуполі буде реконструйовано басейн «Нептун» (76,28 млн грн). У Мелітополі буде побудований оздоровчийцентр з льодовою ареною (80,00 млн грн). В Умані з’явиться багатофункціональний спортивний комплекс (83,32 млн грн). У Полтаві зведуть спортивно-видовищний комплекс (105,39 млн грн). А у Кропивницькому проведуть реконструкцію обласної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву (11 млн грн).

Решта 6 об’єктів будуть завершені до кінця 2023 року. Серед них: криворізький спортивний комплекс «Металург» (49 млн грн), універсальний спортивний зал у Рівному (65 млн грн), спортивно-оздоровчий комплекс у Тростянці (78,28 млн грн), багатофункціональний палац спорту в Тернополі (91,57 млн грн), Центр олімпійських видів спорту в Новій Каховці (90 млн грн) і Палац спорту в Хмельницькому (70 млн грн).

«У бюджетному комітеті ВР вже дали добро — і незабаром виділення коштів має схвалити парламент», — уточнила депутат.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко повідомляв про старт ще одного проекту в складі «Великого будівництва» — «Великої реставрації», в ході якої в Україні будуть відновлені 150 об’єктів культурної та історичної спадщини.

Стежте за економічними новинами в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути завжди в курсі всіх фінансових подій.