Відбулося передсесійне засідання постійної комісії з питань соціального захисту

Сьогодні 11 червня, відбулося передсесійне засідання постійної комісії з питань соціального захисту, захисту прав ветеранів, учасників бойових дій та тимчасово переміщених осіб під головуванням Михайла Романія та за участі Марії Левківської.

Зокрема, у ході роботи депутати розглянули проєкт обласної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статті на 2021-2025 роки. Програма нова і створюється на виконання ЗУ «Про запобігання протидії домашньому насильству», а також Постанови Кабміну (№145 від 24.02.21), якою затверджено державну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

Проблема дуже актуальна. Наразі у херсонському притулку 80% – це жителі з області. В основному за порятунком звертаються жінки, але є чимало випадків, коли допомогу потребують і чоловіки, в переважній більшості через психологічне насильство.

Обсяг коштів, які планується залучити на виконання п’ятирічної програми, становить 9,5 млн грн, із них: 206, 5 тис. грн – кошти обласного бюджету; 9,3 млн грн – кошти місцевих бюджетів.

Чому залучаються кошти місцевих бюджетів? Бо тепер мобільні бригади існуватимуть при територіальних громадах, де і вчиняється домашнє насильство, тому і фінансуватимуться вони за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Окрім цього, фінансову підтримку спеціалізованим закладам та мобільним бригадам надаватиме і державний бюджет у вигляді субвенції. Для того, щоб її отримати, ТГ необхідно створити мобільну бригаду, затвердити її штатну чисельність і передбачити фінансовий ресурс на її діяльність.

Як повідомила директорка Департаменту соціального розвитку ОДА Вікторія Рильська, на сьогодні планують брати участь в отриманні субвенції чотири територіальні громади – Новотроїцька, Костянтинівська, Нижньосірогозька та м. Херсон. Документи вже направлено до Мінсоцполітики і у разі надання субвенції цим мобільним бригадам буде придбано автомобіль.

Питання підтримано депутатами та рекомендовано винести на розгляд чергової сесії.

Також комісія погодила винести на затвердження сесії зміни до рішення ІІ сесії облради VІІІ скликання від 22 грудня 2020 року №40 «Про обласний бюджет Херсонської області на 2021 рік» та до плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Херсонської області на період 2021-2027 років. А також технічні зміни до програми зайнятості населення Херсонської області на період до 2021 року, пов’язані зі зміною виконавців заходів програми, та до обласної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю, підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2020 – 2024 роки, пов’язані з виключенням дублюючих функцій з програмою підтримки сімей загиблих (померлих) захисників України на 2021 – 2025 роки.