У Херсоні можуть побудувати центр транспланталогії

Сьогодні в рамках I Міжнародного інвестиційного форуму «Південна стратегія розвитку» відбулася презентація проєкту «Південноукраїнський центр трансплантології Тодурова», у якій взяв участь голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

Він передбачає будівництво Південноукраїнського центру трансплантології в Херсоні у форматі університетської медичної клініки з кампусом, готелем та навчально-лікувальними підрозділами. Це перший проєкт державно-приватного партнерства у медичній сфері.

Про проєкт розповів директор ДУ «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України» Борис Тодуров. Він зазначив, що у центрі буде впроваджено новітні технології в медицині та наголосив на важливості такого закладу як для людей, так і для Херсонщини як регіону майбутнього.

«Сьогодні ми відкриваємо нову епоху в розвитку Херсонщини, адже за такими центрами майбутнє. Оскільки всі проривні технології, що продаються в світі, знаходяться на стику декількох наук, серед яких: генетика і медицина, інженерія і медицина, електроніка і медицина тощо, то тільки в такому комплексі ми сьогодні бачимо розвиток і медицини. Тому проєкт передбачає будівництво, в першу чергу, університету, великої багатопрофільної клініки на 900 ліжок з дитячим відділенням, кардіохірургією, нейрохірургією, онкологією, тобто з усіма високоспеціалізованими підрозділами й оснащеними інноваційною технікою. Поруч з клінікою будівництво медичного коледжу, який забезпечуватиме цю клініку (і не тільки) фельдшерами, медсестрами і парамедиками, та дослідний центр, тому що без медичної науки, без постійного розвитку немає сенсу взагалі все це будувати. І найважливіше – кампус – житло для викладачів і студентів. І, звичайно, технічні споруди, кисневі станції, відповідна інфраструктура. Так ми бачимо концепцію побудови цього проєкту», - зазначив Борис Тодуров та акцентував, що Херсон може стати престижним і перспективним університетським містом.

Завдання проєкту – об’єднати клінічні практики, освітні програми і наукову складову в сфері охорони здоров’я.

Втілення проєкту сприятиме розвитку якісної та доступної медицини на півдні України, впровадженню новітніх методів діагностики, лікування та створення єдиного освітнього, медичного та наукового простору.

Все це дозволить створити сучасний медичний центр на півдні України, щоб рятувати жителів нашої та інших областей.

Адже лише на Херсонщині щорічна орієнтовна потреба в трансплантації органів є досить великою:

нирки - 100-140;

серце – 20-30;

печінка, підшлункова залоза – 100.

Варто зазначити, що питання повноцінного запуску системи трансплантації на Херсонщині обговорювалося ще 5 лютого 2021 року. Тоді ж було підписано меморандум про співпрацю в цьому напрямі між директором Департаменту здоров’я ОДА Віктором Короленком та генеральним директором ДУ «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України» Борисом Тодуровим.