На Херсонщині будуть популяризувати українську мову

Голова Херсонської ОДА Сергій Козир своїм розпорядженням затвердив регіональний план заходів на 2021 - 2023 роки, спрямованих на підтримку і популяризацію державної мови.

Як же хочуть захищати та популяризувати українську мову в нашій області?

Серед заходів, наприклад, переведення двох закладів загальної середньої освіти з російської на українську мову навчання. Йдеться про недержавне навчально-виховне об'єднання «Дошкільний заклад спеціалізована школа 1-ІII ступенів «ХАБАТ» з поглибленим вивченням івриту та англійської мови» та про комунальний заклад «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради. Викладати українською там мають почати до 1 вересня 2022 року.

Також заплановані роботи літературних гуртків, секцій, участь херсонських школярів і студентів у мовних конкурсах та олімпіадах.

У планах – проведення обласного конкурсу реклами «Я люблю Херсонщину і я обираю українську» у жовтні листопаді цього року.

Протягом кількох років мають відбутись творчі зустрічі із сучасними письменниками, поетами та журналістами Таврійського краю, які популяризують українську мову, фестивалі та творчі конкурси сучасної української пісні, театральні постановки за творами українських письменників, що популяризують сучасну українську літературу та драматургію.

Відповідне підвищенні кваліфікації мають пройти і вчителі української мови та літератури.

Олена ПІМЕНОВА