У Херсоні засудили двох чоловіків, які підпалили синагогу понад рік тому

У херсонському суді довели вину двох чоловіків, які на ґрунті національної та релігійної ворожнечі підпалили будівлю Херсонської іудейської релігійної громади "Хабад". Їх засудили на 4 роки.

Як повідомляється на сторінці херсонської обласної прокуратури у Facebook, це сталося у квітні 2020 року. Засуджені жбурнули дві підпалені пляшки з легкозаймистою речовиною у будівлю іудейської релігійної спільноти й втекли. У результаті був пошкоджений фасад будівлі.

Двох чоловіків визнано винними у вчиненні злочину. Їх засудили на 4 роки позбавлення волі із застосуванням іспитового строку на один рік.

Що відомо В ніч на 20 квітня двоє чоловіків здійснили спробу підпалу будівлі іудейської громади міста Херсон. За цим фактом правоохоронці порушили кримінальне провадження за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України "Умисне знищення або пошкодження майна". Підозрюваних в здійсненні спроби підпалу зафіксували камери зовнішнього спостереження, на основі кадрів було зроблено орієнтування на них. Херсонські правоохоронці встановили особи підозрюваних у підпалі в місті будівлі синагоги. Одного з чоловіків поліцейські помітили 9 травня на акції в честь Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні, яка відбулась в парку Слави. Підозрювані зізналися в підпалі синагоги в Херсоні, їх взяли під варту.