Борги по зарплаті у каховського заводу “КЗЕЗУ” продовжують зростати

Вони сягнули майже 37 мільйонів гривень.

Продовжують зростати борги по заробітній платі у ПрАТ “Каховський завод електрозварювального устаткування”. За інформацією Каховської міськради, з посиланням на дані державних статистичних спостережень, станом на 1 липня вони сягнули майже 37 млн грн!

Загалом зарплату вчасно не отримує 641 працівник цього підприємства. Також борги по зарплаті мають ТОВ “Аграрна промислова компанія “Дом-Агро” (майже 1,6 млн грн) і Каховський державний агротехнічний коледж (225 тис. грн).

Деякі працівники ПрАТ “КЗЕЗУ” почали судитися зі своїм роботодавцем. 5 і 12 липня Каховський міськрайонний суд видав два накази про стягнення з підприємства нарахованої, але невиплаченої зарплати в сумі 85,5 і 63,6 тис. грн. Розгляд подібних справ у судах триває.

Як пояснював голова правління ПрАТ “КЗЕЗУ” Ярослав Микитин, причиною заборгованості стала допущена фінансовим директором підприємства помилка, через яку воно залишилось без обігових коштів. Спочатку він обіцяв розрахуватися з працівниками не пізніше початку травня 2021 року. Зараз називається новий термін виплат — вересень 2021 року. Але в те, що підприємство виплатить свої борги у Каховці вже мало хто вірить.

Через невиплату зарплати з заводу почали масово звільнятися працівники. А навесні підприємство відключили від електроенергії за борги перед “Херсонобленерго”.

За даними YouControl, у судах зараз розглядається кілька позовів про стягнення з ПрАТ “КЗЕЗУ” і афілійованих з ним компаній заборгованості на мільйони гривень. Зокрема, 8 липня Господарський суд Херсонської області виніс рішення про стягнення з ТОВ “КЗЕЗУ Лізинг” штрафних санкцій і судових витрат у сумі майже 15,5 млн грн на користь АТ “Укрзалізниця”.

ПрАТ “КЗЕЗУ” зараз належить Ярославу Микитину, який володіє 30,9% акцій та АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Інфраструктурні проєкти” (58,6%). Крім Микитина одним із кінцевих бенефіціарних власників підприємства, за даними YouControl, є Владислав Лебедь.

«Останнього ЗМІ називають одним із «смотрящих» “Укрзалізниці” та пов’язаним із родиною експрезидента Віктора Януковича. Його називають серед людей, що контролювали діяльність компанії «Прем’єр-Лізинг», яка уклала з «Укрзалізницею» за часів Януковича контрактів на 25 млрд грн», — повідомляло видання «Наші гроші».

В часи Януковича Владислав Лебедь очолював державне підприємство «Держпостачання».

Олег БАТУРІН.