На Херсонщині зніматимуть пригодницький фільм «Редакція»

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Херсонської ОДА.

«З серпня по жовтень в Херсоні та області відбуватимуться зйомки нового фільму режисера Романа Бондарчука з робочою назвою «Редакція», - йдеться у повідомленні.

Сюжет фільму нагадує істерн (від слова вестерн, тільки істерн передбачає пригоди не на американському Дикому Заході, а на Сході Європи). Головний герой Юра - молодий науковець, працівник краєзнавчого музею. Одного разу у пошуках рідкісного виду ховраха європейського стає свідком підпалу лісу. Головний герой несе фотографії до місцевої редакції, щоб викрити злочинців, і за збігом обставин лишається працювати журналістом. Нова професія відкриває йому світ постправди, але водночас знайомить його зі справжньою дружбою і коханням, зазначається у повідомленні.

До зйомок у стрічці планується залучити херсонців, як на провідні ролі, так і для зйомок у масових сценах. Побачити фільм на широких екранах можна буде у 2023 році.

Зазначається, що це вже другий повнометражний ігровий фільм, який Роман Бондарчук знімає на Херсонщині. Попередній - «Вулкан» - було знято в Бериславському районі. Фільм обійшов понад пів сотні кінофестивалів по всьому світу, отримав дванадцять нагород та відзнак. Саме за «Вулкан» режисера нагородила Шевченківською премією три роки тому.

За словами режисера, український південь завжди надихав його, це місце сили, джерело історій, які він хоче розповісти світу. Він зазначає, що хоча сам народився і виріс в Херсоні, для нього в цих місцях чимало загадкового і він продовжує розгадувати загадки степів, пісків, лісів і тутешніх жителів. За його словами, кінематографічний потенціал області не достатньо розкритий.