На Херсонщині починаються зйомки нового фільму Романа Бондарчука

Стрічку планується випустити на екрани у 2023 році.

З серпня по жовтень на Херсонщині зніматимуть новий фільм нашого земляка, режисера Романа Бондарчука з робочою назвою “Редакція”. Про це повідомила пресслужба облдержадміністрації.

— Український південь завжди надихав мене. Це місце сили, джерело історій, які я хочу розповісти світу. І хоча я сам народився і виріс в Херсоні, для мене в цих місцях чимало загадкового. Я продовжую розгадувати загадки степів, пісків, лісів і тутешніх жителів. Завжди вважав, що кінематографічний потенціал Херсону й області не достатньо розкритий. І потрібно це виправляти, — розповів Роман Бондарчук. “Редакція” — це драма з елементами комедії. Фільм присвяченій одній з найбільш гострих та значущих проблем цифрової епохи — життю людини у світі постправди посеред заангажованих медіа та соціальних мереж.

Головний герой стрічки Юра — молодий співробітник природничого музею, вирушає в експедицію на пошуки рідкісного ховраха, але стає свідком підпалу лісу. Він приносить фото підпалювачів до редакції місцевої газети й за збігом обставин лишається в ній працювати. Юра починає власне розслідування, кому вигідні підпали та чому горять ліси.

Це вже другий повнометражний ігровий фільм, який Роман знімає на Херсонщині. Попередній — “Вулкан” — знімали в Бериславському районі. Фільм обійшов понад півсотні кінофестивалів по всьому світу, отримав 12 нагород та відзнак. Саме за “Вулкан” Роман став лавреатом Шевченківської премії у 2019 році. А в 2016-му його документальний фільм “Українські шерифи” висувався від України на премію “Оскар”.

Зніматиме “Редакцію” оператор Вадим Ільков, який уже працював з Бондарчуком на “Вулкані”. Продюсерками фільму є Дар’я Бассель, Дар’я Аверченко і Таня Георгієва-Вальдхауер. До зйомок у стрічці планується залучити херсонців — як на провідні ролі, так і для зйомок у масових сценах. Побачити ж фільм буде можливо у 2023 році.

“Редакція” є українсько-німецькою копродукцією. Фільм отримав 140 тис. євро від Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів Eurimages. А також майже 20 млн грн від Держкіно України.

— Якісне та масштабне кіно потребує відповідних коштів. Тим більше, якщо є мета вийти на світовий ринок кінематографу. Завдяки фінансуванню фільму “Редакція” Романа Бондарчука Україна потроху рухається до цієї цілі. Ми й надалі сприятимемо створенню належних умов для цього, – прокоментував міністр культури Олександр Ткаченко.

Олег БАТУРІН.

Фото зі сторінки “Редакції” у Фейсбуці.