У Новій Каховці вирішували подальшу долю будинків, які розташовані в історичній частині міста

Вчора, 21 липня, у залі засідань Новокаховської міської ради відбулася зустріч першого заступника міського голови Олега Тарабаки з головами ОСББ Нової Каховки.

На зустрічі також були присутні заступники міського голови, секретар Новокаховської міської ради та депутати міської ради, спеціалісти міськради та виконкому. Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Приводом для проведення зборіві стали 16 звернень на ім’я міського голови від голів ОСББ будинків, які знаходяться в історичній частині міста з проханням дати роз’яснення щодо проведення ремонтних робіт в будинках, які знаходяться в переліку об’єктів культурної спадщини Херсонської області.

До відома присутніх було доведено Розпорядження голови Херрсонської обласної державної адміністрації №289 від 21.04.2021 року “Про взяття на облік щойно виявлених пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення Херсонської області”, згідно якого об’єкти, включені в даний перелік, були взяті на облік та підлягають до внесення в Реєстр нерухомих пам’яток України.

Також були роз’яснені вимоги законодавства щодо таких об’єктів, їх утримання, реставрації, ремонтних робіт тощо, та надано перелік і порядок отримання документів (паспорт та охоронний договір), а також перелік документів, необхідних для отримання дозволу на проведення будь-яких робіт на цих об’єктах.

Зустріч проходила дуже емоційно, адже брак інформації, певна дезінформація та незрозумілість механізму дій щодо ремонту їх будинків для мешканців історичної частини міста вже давно є болючою темою. Присутні на зустрічі голови ОСББ категорично заявляли про необхідність створення міського фонду підтримки історичної забудови міста, спираючись на приклади Європейських країн.

Депутатка Новокаховської міської ради та голова ГО “Новокаховське товариство охорони культурної спадщини” Тетяна Євсєєва, взявши слово, розповіла про унікальність історичного ареалу Нової Каховки та пояснила технічні особливості цих будівель. Зокрема, зовнішнє утеплення фасадів цих будинків грубо порушує провітрювання дерев’яної конструкції каркасу будинків, що в свою чергу, призведе до загнивання деревини, і відповідно - до руйнування будівлі.

Також Тетяна Євсєєва заявила про те, що для проведення ремонтних робіт не потрібні спеціальні дозволи, однак, в статті 26 ЗУ “Про охорону культурної спадщини” чітко вказано, що консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт, пристосування пам'яток національного значення здійснюються лише за наявності письмового дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини на підставі погодженої з ним науково-проектної документації, тобто Міністерства культури та інформаційної політики України.

Перший заступник міського голови Олег Тарабака, підсумовуючи, повідомив, що за роз’ясненнями щодо подальших дій головам ОСББ можна звертатися до Управління містобудування та архітектури Новокаховської міської ради, та наголосив на тому, що у разі необхідності подібні зустрічі будуть повторюватись.