З Херсонщини вивозять на утилізацію непридатні пестициди

На Херсонщині у Генічеському районі розпочали перевезення на утилізацію непридатних застарілих пестицидів, які зберігаються на території смт Рикове. Планується знищити перші 60 тонн з понад 1770 тонн отрути, яка є в області.

Про це повідомляє офіційний сайт Херсонської ОДА, передає Укрінформ.

«Сьогодні буде перевезено на утилізацію першу чергу хімзасобів до міста Житомир. Роботу у цьому напрямку продовжуємо і надалі», - зазначив голова Херсонської ОДА Сергій Козир.

Як розповіла в.о. директора департаменту захисту довкілля та природних ресурсів ОДА Ольга Філіна, відповідно до квітневого рішення Херсонської обласної ради, цьогоріч було виділено 4 млн 19 тис. грн на збирання, перезатарення, перевезення хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території області, з їх подальшою утилізацією.

«Було проведено дві процедури закупівлі та відкриті торги. Проте подано менше двох пропозицій і торги були скасовані. Через відсутність достатньої кількості учасників, тендерним комітетом прийнято рішення застосувати, як виняток, переговорну процедуру закупівлі. За її результатами укладено договір з ТОВ «Еко Нова» від 13 липня 2021 на загальну суму 3 млн 996 тис грн» - зазначила Філіна.