Кіборга-інваліда засудили за те, що врятував своє життя від браконьєра

Сьогодні, 14 вересня за самозахист, внаслідок якого загинув нападник-браконьєр, суд виніс вирок колишньому військовослужбовцю Віталію Григор’єву. Нашому клієнту присудили два роки позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном у 2 роки, – повідомляє kyiinfo з посиланням на юридичну компанію Міллер.

Це означає, що ветеран АТО ходитиме відмічатись в центр пробації два роки і якщо за цей час він порушить закон – його позбавлять волі на два роки, наразі ми готуємо апеляційну скаргу, – зазначають юристи.

Нагадаємо, З червня 2020 року Голопристанський районний суд Херсонської області розглядав справу за обвинуваченням Віталія Григор’єва. Його звинувачують у «вбивстві при перевищенні меж необхідної оборони». Це сталось тоді, коли він патрулював ліс в пошуках осіб, які незаконно рубають ліс. Один з браконьєрів намагався покинути місце події, сів в машину та поїхав прямо на Віталія, який був змушений вистрілити в авто. Водій помер на місці.

Позиція адвокатів: ми впродовж усього розгляду справи наполягали на тому, що ідеться про необхідну оборону, на яку має право будь-хто. Віталій був змушений рятувати своє життя і вжив єдиний ефективний захід для негайного відвернення небезпеки. При цьому в нього не було часу для того, щоб захистити себе якимось іншим способом, наприклад втекти чи відстрибнути – Віталій отримав травму під час бойових дій на Донбасі, яка призвела до інвалідності, та фізично був на таке неспроможний. Крім того, авто було занадто близько, і часу на інші заходи у нього просто не було.

«Ми будемо оскаржувати цей вирок. Вважаємо, що під час судового засідання сторона захисту повністю довела, що в діях Віталія Григор’єва відсутній склад злочину», – коментує рішення суду Оля Веретільник, адвокатка Міллер, юридична компанія.

Ст. 27 Конституції України гарантує кожному право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань. Проте, на жаль, наша держава не захищає це право, про що свідчать численні вироки за буцімто перевищення меж необхідної оборони. В такій ситуації жодна людина не може себе відчувати в безпеці – правоохоронці не завжди мають можливість і бажання виконати свою роботу, а держава фактично карає за самозахист.

В цій справі інтереси Віталія Григор’єва представляє також адвокатка Maryna Yelysieieva.

Долучайтесь до нас в тг https://t.me/kyiinform