Амброзія: у херсонських ОСББ розповіли про методи боротьби з алергенною рослиною

У Херсоні у пору цвітіння амброзії голови херсонських ОСББ намагаються очистити прибудинкові території від цієї алергенної рослини.

Квартальна по вул. Марії Фортус у Херсоні Світлана Загребельна каже, що амброзія скоро почне розквітати. Говорить, тоді алергіки відчують її не тільки поруч, а й на відстані декількох метрів. Жінка каже, що на території їх будинку корчовує кущі не тільки двірник, ще й мешканці. Дійти розуміння з людьми вдалося завдяки постійним вмовлянням, розказала квартальна.

"Була війна минулого року, коли я почала просити не косити, а виривати амброзію. Люди не хотіли цього робити. Я почала вмовляти, щоб саме викорчовували. Відмовлялися, казали, що важко виривати, немає часу. Краще покосимо. Я забороняла косити. Прийшли до того, що більшість господарів біля своїх будинків виривають з корінням", - каже Світлана Загребельна.

Якщо вмовити вирвати амброзію жителів вулиці ще можна, то господарів підприємств, яких тут багато, не реально, розказує Світлана Загребельна. Вони тільки косять. А локальне знищення бур’яну – наполовину виконана робота, впевнена квартальна. Розказує, що навіть маленька рослина пускає цвітіння, тож результат є, коли вириваєш з корінням.

У дворі, що по вулиці Лавреньова, 12, проблем з амброзією немає. На прибудинковій території бурʼян майже не росте, каже мешканка будинку Тамара Іванова. Говорить, їх двірник контролює, щоб не ріс бур’ян.

Останні роки, розказує голова ОСББ Оксана Анастасьєва, амброзію перестали косити і почали виривати її з корінням. Це дало результат – бурʼяну немає.

"Якщо з корінням виривати, то згодом можна позбутися її. У нас де – не - де росте декілька кущів. Покіс ми робимо тричі за сезон, але амброзію ми тільки вириваємо з корінням", - каже Оксана Анастасьєва.

Єдине місце, де є ще кущі амброзії, - це закинута ділянка, яка по сусідству. Та й ту нині почали обробляти, розказує Оксана Анастасьєва.

"Територія це не наша. Але щоб звідти насіння не перебралося на наш майданчик, ми вириваємо кущі і там. Розумієте, вона якщо виросте там, то проблеми будуть у багатьох людей з нашого будинку", - розповіла Оксана Анастасьєва.

Боротьба з амброзією має бути не локальною, впевнені і квартальна Світлана Загребельна, і голова ОСББ Оксана Анастасьєва, бо така робота малоефективна.

Читайте також Амброзія: як у Херсоні борються з алергенним бур'яном Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон