До Дня художника у херсонській бібліотеці представили роботи митців області (фото)

Український південь

В рамках проєкту «Дебют у Гончарівці» 10 жовтня у Херсонській обласній книгозбірні імені Олеся Гончара відбулась артгодина «Магія барв та ліній», присвячена Дню художника.

Адже щороку, у другу неділю жовтня, згідно з Указом Президента (№ 1132/98) в Україні відзначається День художника. Тож і ми у відділі мистецтв цей день вирішили не оминати стороною, а присвятити його відкриттю нових імен серед творчих обдарувань Херсонщини. Ще Андре Моруа стверджував: «Мистецтво – це суб’єктивне відображення реальності художником, виконане в індивідуальному стилі». Нам подарувала доля познайомитись з юним обдаруванням із Каланчака, 14-річною художницею Анною Дубінець, якій ми і присвятили першу частину артгодини.

Перша персональна виставка Каланчацького самоцвіту викликала чимала позитивних емоцій серед учасників заходу. Так, наприклад. відомий український художник Юрій Шапко високо оцінив майстерність дебютантки, котра без сторонньої допомоги пізнала секрети написання портретів, вірно зберігаючи пропорції зображення персонажу та неймовірно точно передаючи емоції особистості через її міміку та очі. Художниця творить як для свого віку дива за допомогою лише ручки і олівця. І ми розуміємо, як це не просто, адже ще Гюстав Моро писав: «Кожен відтінок на картині мало продумати. Потрібно мріяти про нього, любити його, жити ним».

Юна художниця Анна Дубінець і справді живе написанням своїх полотен. Вона на відкритті виставки також вперше у своєму житті відповідала на запитання професійних журналістів, де згадала і про той факт, що зовсім нещодавно компетентне журі Міжнародного конкурсу-фестивалю «Україна єднає світ» визнало її твори найкращими. Тож нині наша землячка є ще й лауреатом Гран-Прі Міжнародного конкурсу. З чим її і вітаємо. А херсонцям та гостям таврійського краю радимо не зволікати, а якнайшвидше вирушати до Гончарівки, щоб наснажитися красою на Першій персональній виставці картин Анни Дубінець.

Друга частина артгодини подарувала присутнім чимало позитивних емоцій, починаючи від психологічно-філософських поезій Івана Берізки, написаних українською, англійською, німецькою та російською мовами, та завершуючи оригінальним співом українських пісень військовослужбовцем Світланою Віркун, вокальним дуетом «DvaЯda» та ансамблем народної пісні «Бусинки-бабусинки» Надеждівського СБК.

Молоді майстрині Альона Зелінська, Оксана Олексюк, Олена Маляренко, Марина Сакара, Вікторія Кумановська та Світлана Кошолап опановували нові навички – бути моделями на показі “Коралів та очіпків від Цітани”. Магія барв та ліній представленої колекції робіт Світлани Гаврилів викликали щиросердне захоплення красою україночок і довготривалі оплески від глядачів.

Приємно констатувати факт, що серед стовідсотково вакцинованих відвідувачів заходу були присутні і захисники правопорядку та спокою нашої держави.

Олег ОЛЕКСЮК, заслужений працівник культури України, керівник проєкту «Дебют у Гончарівці»