На нараді у міського голови Нової Каховки обговорили ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в громаді

Online Нова Каховка

Вчора, 11 жовтня, міський голова Володимир Коваленко на щотижневій апаратній нараді разом з заступниками та керівниками структурних підрозділів і комунальних підприємств обговорили основні питання життєдіяльності Новокаховської громади.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар Новокаховського міськвиконкому Ірина Дахновська.

На початку наради міський голова представив присутнім директора новоствореного комунального підприємства “Новокаховський туристично-інформаційний центр” Ольгу Родионову. “Сподіваємося на отримання позитивного результату від діяльності нової посадової особи, який позитивно вплине як на імідж Новокаховської громади, так і на наповнення бюджету” - сказав в привітальному слові Володимир Коваленко.

Головним питанням в останні тижні залишається невтішна ситуація стосовно рівня захворюваності на COVID-19. Як повідомила Генеральний директор КНП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Наталія Гончарова, наразі в лікарні на стаціонарному лікуванні перебуває 124 особи, хворих на короновірусну хворобу, ще 34 - з пневмонією - всього 158 людей з діагнозом COVID-19. Вчора склалася вкрай складна ситуація, на 7 годину ранку запасу кисню для пацієнтів було лише на 2 години. Але завдяки небайдужості керівників комунальних підприємств, які звозили балони з киснем з усього міста та допомозі заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації, ситуацію вдалося стабілізувати. Всього за день в лікарню було доставлено більше 200 балонів кисню. Задіяний був весь персонал лікарні. Наталія Гончарова щиро подякувала за допомогу всім, хто прийшов на допомогу в скрутний момент, адже саме в таких стресових ситуаціях видно, наскільки згуртованою є вся Новокаховська громада.

Володимир Коваленко підняв питання стосовно того, що до Новокаховської лікарні, визначеної як опорна, продовжують прибувати на лікування люди з інших громад та навіть районів. Міський голова наголосив, що резервного фонду Новокаховської громади може просто не вистачити з такими обсягами витрат, адже крім вартості пакету медичних послуг, місто витрачає кошти на комунальні послуги та харчування хворих, постійно відбувається перевантаження та ремонт кисневої станції через надмірну кількість пацієнтів. Однак громади, з яких прибувають хворі на COVID-19, не роблять компенсацію на їх утримання. “На сьогоднішній день просто необхідно, щоб і інші лікарні, наприклад Каховки чи Берислава мали право приймати на лікування таких пацієнтів, інакше при утриманні нинішньої танденції, нам може не вистачити коштів до нового року”- підсумував Володимир Коваленко.

Генеральний директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка” Олена Ходорковська повідомила про те, що рівень захворюваності на COVID-19 зростає.Сімейні лікарі перевантажені пацієнтами. На першому поверсі поліклініки виділено окремий кабінет для прийому хворих з підвищеною температурою та кабінет для проведення експрес-тестів на COVID-19. Щоденно до Херсонської лабораторії відправляється по 80 ПЛР-тестів. На сьогодні 115 людей з підтвердженим діагнозом лікуються вдома та на денному стаціонарі, 64 особи на самоізоляції. Найближчим часом з Херсона на денний стаціонар будуть привезені кисневі концентратори.

На сьогодні провакциновано 23342 особи, з них повну вакцинацію пройшли 9328 людей. За минулий тиждень провакциновано 1590 осіб, за вихідні дні - 208 осіб. Всі вакцини є в наявності, центр вакцинації працює без вихідних.

Заступник міського голови Леонід Чурсинов доповів про стан готовності котелень міста до опалювального сезону та повідомив про те, що минулої п’ятниці на нараді з міністром регіонального розвитку Олексієм Чернишовим було вирішено питання проведення процедури тендерних закупівель газу для опалення.

Володимир Коваленко дав доручення взяти під особистий контроль роботу котелень КНП «Центральна міська лікарняміста Нова Каховка» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка», адже здоров’я людей - це найцінніший пріоритет на сьогодні.