У Херсонській ОДА нагадали про заборону використання родентицидів біля заповідника «Асканія-Нова»

Таврийские Вести

На початку цього року та навесні Херсонщину сколихнули жахливі новини про випадки масової загибелі птахів, у тому числі червонокнижних сірих журавлів, на території біосферного заповідника Асканія-Нова. Всього загинуло близько 2600 птахів, з яких 270 занесені до Червоної Книги України, нагадує Херсонська ОДА.

Серед причин трагедії — використання аграріями на полях, які знаходяться неподалік від заповідника, агрохімікатів для отруєння мишей. Для недопущення цієї ситуації було заборонено застосування в межах 40-кілометрової зони від заповідника родентицидів з діючою речовиною бродіфакум.

Для того, аби нагадати про цю вимогу фермерам, в облдержадміністрацій відбулася нарада, в якій взяли участь представники місцевої та обласної влади, Держспоживслужби, правоохоронці, екологи, а також підприємці.

«Ситуація, що склалася зараз — це монета з двома сторонами. З одного боку — нашестя мишей на полях, пов’язане з теплою погодою та гарними врожаями. З іншого — ми не маємо забувати про збереження навколишнього середовища. Тому кожен аграрій має віднестися до цієї ситуації з великою відповідальністю», — наголосив перший заступник голови ОДА Андрій Шибаєв.

Такої ж думки заступник голови облради Юрій Соболевський. Він зазначив: «Наша позиція — зробити все можливе для неповторення цієї ситуації. Ми ж не хочемо залишити нашим дітям «пустелю» без тварин та рослин. Тому, якщо ми виявлятимемо факти порушення законодавства, реакція буде жорстокою».

На переконання директора біосферного заповідника Асканія-Нова Віктора Гавриленка, в Україні щонайшвидше потрібно запроваджувати європейську систему збалансованого природокористування. Адже розвиток економіки не має йти поруч зі знищенням природи.

Масова загибель птахів, що сталася в заповіднику Асканія-Нова — жахливий злочин, який вперше сколихнув Херсонщину. Начальник поліції Херсонщини Олександр Прокудін запевнив, що правоохоронці контролюватимуть дотримання аграріями вимог до використання агрохімічних засобів. На порушників чекає відповідальність, згідно з чинним законодавством.