Керівники ВНЗ Херсонщини зібралися на Раду ректорів

Херсонщина за день

У Херсонській державній морській академії відбулося засідання Ради ректорів під головуванням ректора Херсонського національного технічного університету Юрія Бардачова. Про це пише у Фейсбук ректор ХДУ, депутат Херсонської обласної ради Олександр Співаковський.

«Ми всі хоч й представляємо різні заклади вищої освіти, живемо в єдиній економічній, соціальній, культурній екосистемі. Тож й проблеми, які нас турбують - спільні. Наразі завершилися всі хвилі вступної кампанії, ми проаналізували результати й побачили, що за виключенням Херсонської державної морської академії (це унікальний у межах країни заклад), через широкий конкурс ми втрачаємо кращих дітей, вони обирають ЗВО Києва, Харкова, Львова. Тому серед питань, які обговорили - корегування формули регіонального замовлення. Маємо використати всі шанси, щоб утримати молодь та забезпечити власними кадрами економіку, освіту, охорону здоров’я області.

Звичайно, торкнулися й питання тарифів, бо їх збільшення не було закладено у фінансуванні закладів освіти. Рада ректорів підтримала звернення щодо гуртожитків закладів освіти, мешканців яких чомусь лишили статусу населення та пропонують нараховувати вартість комунальних послуг як для юридичних осіб. Це соціальне питання, що стосується майже 20 тисяч учнів та студентів гуртожитків закладів передвищої, професійної та вищої освіти Херсонщини.

Заслухали аналітичний звіт директора Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максима Кирпенка про тенденції розвитку людського капіталу. Ми кажемо розвиток, але насправді факти статистики та аналіз даних говорить про те, що маємо стагнацію. Обговорили те, що можемо робити на рівні області, щоб покращити ситуацію в освіті, починаючи зі школи. Домовилися відпрацювати план дій та презентувати його керівникам громад, депутатам всіх рівнів.

Радий був бачити колег-ректорів, начальницю управління освіти та науки ХОДА Тетяну Юшко, начальницю управління освіти Херсонської міської ради Наталію Журженко. Разом працюємо над розвитком людського капіталу!», - йдеться у повідомленні.