Херсонський суд закрив справу про побиття журналістки

Новий день

Справа розглядалась майже 2,5 роки.

Херсонський міський суд закрив справу за фактом побиття головної редакторки видання “Кавун. City” Євгенії Вірлич дружиною депутата Херсонської райради Олександра Власова Лілії Якубсон. Підставою для цього стало завершення строків притягнення обвинуваченої до відповідальності: з моменту інциденту минуло більше 3 років. Таке рішення суд виніс 11 жовтня.

Сама бійка сталась 10 липня 2018 року в будівлі Херсонської міськради. За словами Євгенії Вірлич, Лілія Якубсон нанесла їй кілька ударів, після чого журналістка опинилась у лікарні, де у неї діагностували струс мозку середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження.

Євгенія пов’язала цей напад зі своїми публікаціями, які мали стосунок до Якубсон, її чоловіка Олександра Власова та депутатки Херсонської міськради Ірини Ценкер. За цим фактом поліція відкрила провадження за ст. 171 (перешкодження законній діяльності журналіста) та ст. 125 (нанесення легких тілесних ушкоджень) ККУ.

Натомість Лілія Якубсон заявила, що це був суто побутовий конфлікт, пов’язаний з образливими дописами Євгенії Вірлич у соцмережах про її дитину.

Суд розглядав справу майже 2,5 роки. Через процесуальні помилки обвинувальний акт повертали до прокуратури. Також затримка в розгляді справи виникла через відсутність обвинуваченої та її адвокаток, а також зміни складу суду.

Як зауважила суддя Херсонського міського суду Людмила Валігурська, обвинувачена Лілія Якубсон не визнається невинною, просто вона звільняється від відповідальності. Водночас потерпіла може подати апеляцію або цівільний позов.

До речі, 27 травня 2021 року Херсонський міський суд виніс заочне рішення про визнання недостовірною поширеною журналісткою Євгенією Вірлич інформацію наприкінці 2018 року. Позов проти неї подало Херсонське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”. Проте на сьогодні рішення суду ще не набрало законної сили.

Олександр ПІТОЄВ.

На фото: Лілія Якубсон і Євгенія Вірлич (праворуч).