На Херсонщині виявили різновид штаму “Дельта”

Online Нова Каховка

У Херсонській області виявили циркуляцію нового різновиду штаму "Дельта" - "Дельта+". Також цей штам зафіксований на території ще кількох регіонів України.

Про це у Facebook повідомив головний санітарний лікар області Юрій Ромаскевич, передає Online НК.

За словами Ромаскевича, попередні розрахунки свідчать, що частка цього штаму в захворюваності мешканців області становить 10−15%.

"Звертаю увагу, що на території декількох регіонів України (у тому числі в нашій області) виявлено циркуляцію різновиду штамму "Дельта", так званого "Дельта+". За попередніми розрахунками його частка в захворюваності серед мешканців Херсонщини складає 10-15%. Враховуючи, що всі три попередні хвилі були викликані різними штаммами COVID-19, можно спрогнозувати (я дуже бажаю помилитись) другий пік цієї хвилі з початком зростання 10-15 грудня 2021 року. Його триваласть та висоту підйому зможемо вирахувати днів за 7-8... Кількість захворівших та госпіталізованих напряму буде залежати від рівня вакцинації та дотримання обмежувальних заходів.
Тому прошу жителів Херсонської області:
- активно вакцинуйтесь
- дотримуйтель карантинних обмежень, використовуйте засоби індивідуального захисту
- допоможіть своїм літнім близьким, принесіть їм ліки та продукти першої необхідності, переконайте їх вакцинуватись", - наголосив медик.