Гуртожитки на Херсонщині збираються відключати від електроенергії

Новий день

Головна причина цього — борги.

Без електропостачання у Каховці 10 січня ледь не залишились мешканці п’ятиповерхового гуртожитку ліквідованої два роки тому державної технічної школи. Як виявилось, причиною цього став борг у 18 тис. грн.

— 10 січня “Херсонобленерго” збиралось повністю відключити гуртожиток. Нам вдалося домовитися з підприємством дати кілька днів для того, щоб люди виплатили свою заборгованість. З 17 кімнат-боржників 11 уже погодились на це. Але залишається декілька неплатників, які навідріз відмовляються від оплати, — прокоментував міський голова Каховки Віталій Немерець.

Значно складніша ситуація виникла у гуртожитку ПрАТ “Каховський завод електрозварювального устаткування”. Через величезну заборгованість підприємства на початку зими всі мешканці житлового будинку залишились без електроенергії. Тимчасово вийти з ситуації вдалось завдяки місцевому підприємцю, який надав для людей потужний дизельний генератор. Також 40 тис. грн на оплату електроенергії виділили з місцевого бюджету.

— Зараз світло подається в цьому гуртожитку по 3 години вранці і ввечері. Через те, що він є власністю підприємства, вартість електроенергії там значно вище, ніж у звичайних побутових споживачів. Тож за кілька днів виділені 40 тис. грн уже закінчаться. Директор заводу Ярослав Микитин пообіцяв виділити ще 30 тис. грн. Їх має вистачити на якийсь час, — сказав Віталій Немерець.

За його словами, загалом ПрАТ “КЗЕЗУ” на початок грудня 2021 року заборгувало за електроенергію біля 3,5 млн грн. Саме ж підприємство більше року не працює і не виплачує заробітну плату своїм працівникам, які зараз масово подають на свого роботодавця до суду.

— Якби свого часу обидва гуртожитки передали місту, таких проблем з відключеннями там би не було. Адже тоді люди могли б напряму укласти договори з енергопостачання і тоді б від світла могли б відрізати лише боржників, а не всіх підряд, — додав міський голова Каховки.

З 11 січня почали відключати від електропостачання і гуртожитки Нової Каховки. Комунальне підприємство “Новокаховський гуртожиток” заборгувало енергопостачальній компанії більше 2 млн грн. А ці борги, у свою чергу, з’явились з вини самих мешканців комунальних багатоповерхівок. У 2021 році з місцевого бюджету на оплату їхніх рахунків за електроенергію виділили 1 млн грн, але цих коштів надовго не вистачило.

Місцеві чиновники закликали мешканців гуртожитків взяти на себе відповідальність за своє житло і створити на базі будинків ОСББ. За їхніми словами, лише такий крок дозволить сумлінним платникам у майбутньому не залишитись посеред зими без тепла і без світла.

Олег БАТУРІН.