Херсонська область отримала три нові апарати ШВЛ

Херсонська обласна рада

Гуманітарну допомогу надала Угорська екуменічна служба допомоги, представником якої в Херсонській області є ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» – партнер у впровадженні гуманітарних та соціально значимих проектів для громади області.

Апарати ШВЛ моделі VG 70, загальною вартістю 3 млн грн, працюватимуть в Херсонській обласній клінічній лікарні, Бериславській районній та Новокаховській міській лікарні.

Офіційна передача відбулася на території КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради за участі представників обласної влади – заступника голови облради Юрія Власова, керуючого справами виконавчого апарату облради Павла Александрова, заступника голови облдержадміністрації Миколи Якименка, директорки Департаменту здоров’я облдержадміністрації Тетяни Карчевич.

«Це вже друга партія ШВЛів для Херсонської області. У минулому році Херсонщині надійшло 6 таких апаратів, але іншої модифікації та іншої моделі на загальну суму понад 11 млн грн. Сьогодні ще три, а загалом в Україну привезено 10 апаратів штучної вентиляції легенів. Це не остання допомога. Ми розширюватимемо нашу співпрацю», - зазначила Наталя Кравець, керівниця ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» та партнерка Угорської екуменічної служби допомоги у Херсонській області.

Від імені Херсонської обласної ради подякували за допомогу та підтримку сфери охорони здоров’я Юрій Власов та Павло Александров.

«Для наших медичних закладів це дійсно суттєва допомога, особливо в період пандемії та підготовки до четвертої хвилі коронавірусу. Вдячні Угорщині та «Лізі соціально відповідальних жінок», а особливо Наталі Кравець, за гуманітарну підтримку», - наголосив заступник голови облради.

Як відзначила директорка Департаменту здоров’я облдержадміністрації Тетяна Карчевич, три заклади, куди відправляться ШВЛ, працюють із ковідними пацієнтами. Обласна клінічна лікарня, окрім того, що є багатопрофільним спеціалізованим медичним закладом, взяла на себе лікування постковідних пневмоній, кисневозалежності, важкохворих.

«Тож, нові апарати штучної вентиляції легенів є вагомим внеском у покращення матеріального стану наших закладів охорони здоров’я. Будемо вдячні за подальшу співпрацю та допомогу», - резюмувала пані Тетяна.

Також всі три медичні заклади отримають по 14,5 тис. захисних масок. Їх передадуть а найближчий час.

Для інформації. Співпраця Угорської екуменічної служби допомоги з нашою областю триває впродовж 8 років. За цей час реалізовано важливі соціальні проєкти, зокрема проведено зовнішнє утеплення Херсонського центру матері та дитини, забезпечення у зимовий період твердим паливом більш, ніж 500 родин ВПО, які проживають у сільській місцевості, тощо. Окрім цього, протягом 2015-2018 років Угорська екуменічна служба допомоги надавала допомогу переселеним особам у Херсонській області, забезпечуючи їх продуктами харчування та речами, необхідними для побуту.

Більше фото з заходу на сторінці Херсонської обласної ради у Фейсбук.