Лісові пожежі на Херсонщині охопили понад 1587 гектарів - голова Держагентства лісових ресурсів

UA: Cуспільне мовлення

Найсерйозніша ситуація із лісовими пожежами зараз на Херсонщині. Про це на Facebook повідомив голова Держагентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

За його словами в окупованій Херсонській області вогонь охопив понад 1587 га. Військові РФ почали пускати державну лісову охорону до місць із загоряннями.

"Щоправда перед тим окупанти забрали у лісівників майже всю техніку. З пальним також великі проблеми", - пише Юрій Болоховець.

12 травня разом із ДСНС України було розроблено план дій під час гасіння пожеж у природних екосистемах в районах ведення бойових дій. Херсонщина увійшла до "червоної зони", як тимчасово окупована область і де проходять бойові дії.

За словами Юрія Болоховця у "червоній зоні" протипожежні заходи здійснюються на 23 відсотки і визначити обсяг пошкоджень, які зазнають екосистеми через дії загарбників, зараз не можливо.

Що відомо:

Від середини квітня у Херсонській області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими. Зараз площа лісових пожеж становить близько вісім сотень гектарів, розповів радник міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Сергій Власенко. 5 травня в Геройському та Іванівському лісництвах горіли ліси, причини пожежі не відомі. Загасити пожежі швидко практично неможливо, бо лісівникам доводиться робити це вручну. Для цього не вистачає ні людей, ні можливостей. На території Голопристанської громади жителі області власними зусиллями загасили лісові пожежі на площі 10 гектарів. Також до гасіння долучились місцеві біля лісгоспу в районі Гладківки. Пожежі на Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Горить на межі Миколаївської та Херсонської областей.

Читайте також:

На Херсонщині продовжують горіти ліси

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber