Хто на Кіровоградщині отримає міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Жителі Кіровоградщини, які отримали щеплення двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Про це повідомив (http://www.kr-admin.gov.ua/start.php?q=News1/Ua/2021/07062112.html) директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

«Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я та в сімейного лікаря. Свідоцтво може знадобитися для пред'явлення при перетині державного кордону», –  зазначив посадовець.

За його словами, якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Олег Рибальченко наголосив, що міжнародні свідоцтва про вакцинацію не слід плутати з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття.