555 юнаків з Кіровоградщини відправляться на строкову службу

На Кіровоградщині фактично завершено весняний призов на строкову військову службу

З метою підготовки громадян України до захисту своєї держави та відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2021 року №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» протягом квітня - червня в Україні проводиться призов юнаків на строкову військову службу.

Зважаючи на зазначене, 3 червня, згідно Плану відправок команд у Кіровоградському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки завершено заходи відбору та відправки молодого поповнення до різних військових частин для проходження строкової військової служби.

За результатами проведених призовних заходів 555 юнаків, а це 100% від визначеного для області завдання, призвано та відправлено до військ, із них до: Збройних Сил України – 217 осіб;

Національної гвардії України – 190 осіб;

Державної прикордонної служби України – 120 осіб;

Державної спеціальної служби транспорту – 28 осіб.

Особливістю цього призову стало те, що він вперше проводився у новій організаційно-штатній структурі.

Нагадуємо, в листопаді минулого року військові комісаріати були реформовані у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, як результат відбулися зміни в організаційно-штатній структурі. Та незважаючи на це, кожен районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки області справився з визначеним на призов плановим завданням.

В кращу сторону з питань організації та проведення призову відмічено: Кропивницький міський, Знам’янський і Олександрійський об’єднані міські та Долинський, Компаніївський, Маловисківський і Новоархангельський районні ТЦК та СП.

Також зазначений призов громадян на строкову військову службу проводився в умовах, пов’язаних із заходами, які здійснюються у державі з метою недопущення розповсюдження хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Тому під час призову особлива увага зверталася на дотримання протиепідемічних заходів, зокрема усім призовникам перед відправкою у війська проводилися відповідні тести на виявлення корона вірусної інфекції.

Крім того, особливістю даного призову було те, що призовники направлялися відразу до військових частин, а не навчальних центрів як це було раніше. І вже за рішенням командира військової частини молоді солдати будуть направлятися до навчальних центрів для проходження підготовки.

Окремо хочеться зазначити, що під час проходження військової служби в Збройних Силах України військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил та проходять військову службу виключно в пунктах постійної дислокації військових частин для забезпечення їхньої життєдіяльності, охорони та оборони.

Строки проходження строкової військової служби становлять 18 місяців, а для осіб, які на час призову мають ступінь вищої освіти «магістр» - 12 місяців.

Сьогодні в Україні кожен свідомий громадянин прагне набути навичок і умінь захисту своєї домівки, тому нагадуємо юнакам 18-27 років, що наступний призов на строкову військову службу в цьому році буде проводитись з жовтня по грудень місяць.

Наразі у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки області триває робота із підготовки звітності щодо проведених заходів призову.