На Кіровоградщині відкрили відділ територіального управління ДБР

З 1 березня відбулись зміни у Територіальному управлінні Державного бюро розслідувань м. Миколаєва - утворено слідчі та оперативні відділи з дислокацією у Кіровоградській, а також Одеській та Миколаївській областях.

Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

Новостворені підрозділи дадуть змогу швидко реагувати та об’єктивно розслідувати злочини, скоєні високопосадовцями, працівниками правоохоронних органів, суддями та військовослужбовцями, які є суб’єктами підслідності Державного бюро розслідувань, - стверджують у правоохоронці.

Штат слідчого відділу підрозділу налічує 6 працівників, з яких 5 – це безпосередньо слідчі. З моменту початку своєї роботи у березні 2021 слідчими відділу проводилось досудове розслідування у 293 кримінальних провадженнях на Кіровоградщині. На сьогоднішній день у провадженні перебуває 184 кримінальні провадження, закінчено досудове розслідування у 90 кримінальних провадженнях, з яких до суду скеровано 9 обвинувальних актів у сфері корупції та бюджету, вчинених правоохоронцями та військовими, які були викриті на території Кіровоградської області.

У вказаних кримінальних провадженнях слідчими встановлено матеріальних збитків на суму – 840 тис. грн., з яких 91 тис. грн. відшкодовано в рамках досудового розслідування та на 400 тис. грн. накладено арешт на майно підозрюваних.

Найбільш резонансними справами стали факти службової недбалості поліцейського, яка спричинила збитків на понад 746 тисяч гривень. Встановлено, що завідувач одного з секторів управління Нацполіції на Кіровоградщині не вжив заходів щодо збереження ввіреного йому недобудованого багатоквартирного будинку в Кропивницькому. У зазначеному кримінальному провадженні менш ніж за два місяці слідчими завершено досудове розслідування та обвинувальний акт, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України скеровано до суду.

Також слідчі ДБР припинили протиправну діяльність керівництва та службових осіб Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області, які протягом 2020-21 років систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від представників комерційних структур, що займаються перевезенням пасажирів та вантажів.

Фото на головній - Олексій Костюченко, начальник слідчого відділу ДБР Кіровоградської області.