На Кіровоградщину привезли вакцини Moderna та AstraZeneca

Вчора, 19-го липня, о 23:40 в дитячу обласну лікарню в Кропивницькому привезли вакцини від коронавірусу Moderna та AstraZeneca. Вони зберігатимуться там до розподілу по районам області, росповіла Суспільному головна медична сестра лікарні Вікторія Ладик.

Так Кіровоградщина отримала 24 тисячі доз вакцини американського виробництва Moderna. Температура її зберігання від +2 до +8, термін 30 діб, сказала головна медична сестра.

Вакцини AstraZeneca привезли 3 тисячі доз. Її зберігають при температурі від +2 до +8, термін більше 30 діб, розповіла Вікторія Ладик.

"В одному флаконі Moderna 15 доз, а у флаконі AstraZeneca 10".

За її словами, сьогодні мають вирішити, як розподілити вакцини.

Що відомо про Moderna

Дитячий фонд ООН доставив в Україну понад 2 мільйони доз мРНК-вакцини проти коронавірусу виробництва американської компанії Moderna. Уряд США надав цю партію через глобальний механізм COVAX.

Вакцину mRNA-1273 створила американська компанія Moderna. Виробляють її у штаті Массачусетс. Як і вакцину Pfizer/BioNtech, препарат Moderna створили на основі рибонуклеїнових кислот, обидві вакцини містять матричну РНК і дуже схожі між собою. Опинившись в організмі, матрична РНК потрапляє в клітину і починає синтезувати патогенно-специфічні антигени, які викликають імунну реакцію. Під час клінічних досліджень розробники зафіксували найпоширеніші побічні реакції від вакцини – біль та почервоніння у місці щеплення, втому, головний біль.

Цей препарат безпечний для тих, у кого є супутні захворювання, такі як гіпертонія, діабет, астма та захворювання легень, що підвищують ризик важкого перебігу захворювання на коронавірус. Водночас не рекомендують робити щеплення вакциною Moderna вагітним жінкам, за винятком випадків, коли вони мають високий ризик зараження.

Що відомо про AstraZeneca

Україна отримала 100,8 тисячі доз вакцини проти коронавірусу AstraZeneca як гуманітарну допомогу від Румунії.

31 травня 2021 року МОЗ України зареєструвало вакцину AstraZeneca для екстреного медичного застосування.

23 квітня в Україну в рамках глобальної ініціативи COVAX прибула партія у 367,2 тисячі доз вакцини AstraZeneca, вироблена у Південній Кореї.

У лютому до України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India.

З початку березня країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.

Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів дійшов висновків, що ризик виникнення тромбів повинен бути внесений до списку дуже рідкісних побічних ефектів вакцини Vaxzevria (раніше AstraZeneca).

Компанія AstraZeneca подала заявку на реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 на території України.