Профспілкові лідери Кіровоградщини – народним обранцям: в області на 100 померлих припадає 29 новонароджених

Федерація професійних спілок Кіровоградської області звернулась до народних депутатів України від Кіровоградщини щодо не підтримки законопроєктів №№ 5371 та 5388.

Звернення щодо розгляду законопроєктів надіслали народним депутатам України Вороньку О.Є., Дануці О.А., Кузбиту Ю.М., Мурдію І.Ю., Довгому О.Є.

"Звернутись до Вас змусили дії Уряду та Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, які замість вжиття термінових заходів по збереженню і відновленню трудового потенціалу, повернення трудових мігрантів, розвитку ринку праці постійно просувають законопроєкти, які мають на меті так звану «дерегуляцію» або «спрощення» регулювання трудових відносин, порушують норми Конституції України, міжнародно-правових актів, містить низку вкрай загрозливих положень, значно послаблюють рівень захисту працівників, звужують обсяг трудових прав та соціальних гарантій працівників у порівнянні з чинним національним законодавством, нівелюють представницьку і захисну функцію профспілок.

Яскравим прикладом є два законопроекти №5371 і №5388, які активно просуваються у ВРУ, результатом запровадження яких стане зростання безробіття, подальша міграція в країни, де ціниться людина праці, її права.

Мета влади – в черговий раз позбавити профспілки права захистити працівника. А що владі до того, що в області на 100 померлих – 29 новонароджених, що кількість безробітного населення сягає 55 тисяч осіб, а рівень безробіття становить 13,7%. На сьогодні 8 тисяч осіб уже попереджені про наступне звільнення.

Мовляв, головне зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність, а те, що за 30 років Україну покинуло 10 млн. активних громадян, тривоги в уряді не викликає.

А не краще було б підняти законопроєкт №3739, який має на меті підтримку українського виробника, і прийняти його як першочерговий.

Федерація професійних спілок Кіровоградської області вимагає повернути вищезазначені законопроєкти на розгляд Національної тристоронньої ради при Президентові України, діяльність якої глава держави поновив напередодні 30-річчя Незалежності України, на доопрацювання і узгодження сторін.

76 тисяч членів профспілок області розраховують на вашу підтримку і розуміння вкрай складної ситуації на ринку праці в області і неприпустимість її погіршення через прийняття законопроєктів №5371 та №5388", – йдеться в листі.