Кіровоградщина: Відтепер вагітні жінки можуть робити УЗД безкоштовно

Ультразвукове дослідження під час вагітності - одне з найважливіших обстежень для майбутньої мами. Воно дозволяє контролювати нормальний розвиток плода і проводити моніторинг будь-яких потенційних ускладнень.

У Програмі медичних гарантій-2021 ведення вагітності в амбулаторних умовах виділено в окремий пакет. У межах цього передбачена низка безоплатних обстежень для вагітної. Зокрема й ультразвукове дослідження.

А саме: УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії, трансвагінальна ультразвукова цервікометрія, УЗД внутрішніх органів та інші інструментальні дослідження відповідно до потреб пацієнток.

Щоб мати можливість робити УЗД безоплатно, пацієнтці потрібно обрати заклад, в якому спостерігати вагітність. Це має бути поліклініка, лікарня або центр, які мають з НСЗУ контракт за напрямом Ведення вагітності в амбулаторних умовах. На Кіровоградщині таких медичних закладів - 25.

Знайти необхідну лікарню можна на дашборді НСЗУ Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій https://bit.ly/3vRGyKa або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Гінеколог, яка спостерігатиме вагітну, випише електронне направлення на усі, необхідні пацієнтці відповідно її стану, обстеження. В тому числі - і на УЗД.

Маючи електронне направлення, жінка зможе зробити УЗД в тому ж закладі, де й спостерігає вагітність. Або в іншому, який має контракт з НСЗУ за напрямом Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах. Для цього потрібно лише попередньо записатись на обстеження.

Міністерство охорони здоровя рекомендує використовувати змішану форму вакцинації