У Кропивницькому презентували книгу про особистість, чиє ім'я носить місто (ФОТО)

У Кропивницькому побачила світ книга «В пошуках голосу Марка Кропивницького».

Традиційно вже, святковий тиждень напередодні Дня міста у Кропивницькому розпочався з презентації книжкової новинки. Путівку у життя виданню дали в науковій бібліотеці Центральноукраїнського педагогічного університету. Потримати щойно надруковану книгу в руках та поспілкуватися з її авторами прийшли викладачі університету, активне студентство та шанувальники творчості корифея українського театру.

Під час презентації авторка (хоч сама себе вона назвала упорядницею) Оксана Гольник розповіла, що над виданням трудилася велика творча команда однодумців: бібліотекарі, літературознавці, краєзнавці. Дизайн обкладинки створив художник Андрій Надєждін. Видали книгу у видавництві «Імекс ЛТД» коштом міського бюджету, в рамках розвитку та популяризації книговидавничої продукції у Кропивницькому.Ця програма відроджена за принципової позиції міського голови Андрія Райковича.

Працювали ж над книгою дуже ретельно та обережно, зізналася Оксана Гольник. Півтора роки весь авторський колектив аналізував величезний масив інформації, осмислював її та систематизував. Намагалися зробити все можливе, аби читач таки «почув» голос Марка Кропивницького, аби розкрити особистість людини, ім'я якої нині носить обласний центр.

Помічниця міського голови Євгенія Шустер зазначила, що позиція очільника міста Андрія Райковича залишається незмінною – хоча б одне видання на рік, що популяризує місто, його історію, його людей, чи твори молодих авторів, необхідно видавати.

Вітали нове видання і викладачі університету.

"Добре, що ця книга народилася. На неї вже зачекалися. Спасибі Андрію Райковичу, що береться і за такі речі. Місто, яке докладає зусиль, щоб дороги на його вулицях були якісними, яке розбудовує інфраструктуру, розвивається духовно та культурно, житиме ще не одну сотню років. – поділився враженнями проректор педагогічного університету Сергій Михида.

Книга зорієнтована на масового читача, на молодь, а її примірники будуть доправлені в усі бібліотеки та книгозбірні шкіл Кропивницького.

kr-rada.gov.ua (https://www.kr-rada.gov.ua/)