Шанувальники красного письменства Помічної зустрілися з літераторами Кіровоградщини (ФОТО)

З перших уст

Помічна приймала учасників літературного десанту з Кропивницького та районів області.

Програма вийшла насиченою й змістовною. Оскільки гостями неформально опікувалися міський голова Микола Антошик та очільниця відділу освіти місьвиконкому Ніна Семашко.

Літератори провели творчі зустрічі у трьох школах. Зокрема, в третій виступали поетеса й співробітниця літературного музею Івана Карпенка-Карого Антоніна Корінь та поет-мандрівник Олександр Ляшко з Червоної Поляни, що на Добровеличківщині.

Теплу зустріч організували заступниці директора школи Тетяна Осипенко, Олена Луцевич та бібліотекарка Тетяна Ружанська. Вони також представили своїх вихованок, дев’ятикласниць Софію Гриценко та Вікторію Білокінь, які є поетками-початківцями. Так, Вікторія заримувала історію малої батьківщини, що принагідно використано при оформленні буклету, присвяченого Помічній.

Крім згаданих, поети й прозаїки Василь Бондар, Оксана Буянова, Надія Гармазій-Частакова, Валерій М’ятович, Володимир Яремчук (Долинська), Марина Єрмолаєва подарували радість спілкування й дорослій аудиторії вчителів, бібліотекарів та місцевих любителів красного слова. Валентина Кондратенко-Процун не тільки познайомила присутніх із новими поезіями, але й заспівала разом із керованим нею барвистим співочим колективом «Дивоцвіт».

Вразив грою на бандурі керівник міста Микола Антошик, котрий виконав пісню на власні вірші.

До речі, міський голова не лише захопливо розповідав гостям про нещодавно відремонтовані дороги, тротуари, допомогу школам, ділився планами на майбутнє, показував нові сквери й туристично привабливі об’єкти. Зокрема легендарної вежі «вітчизняного Ленардо» Володимира Шухова та мальовничої стіни паровозного депо, що в парку Небесної сотні. Але й повів до ще одного вражаючого дітища - «Музею залізничного вузла Помічна», розміщеного у …вагоні потяга столітньої давнини (!), де розповів про сьогодення та історію міста залізничників. Знаменитих уродженців краю, таких як шевченківський лауреат Григорій Гусейнов. Учасників бойових дій на Сході України. Про легендарних осіб, причетних до минулого Помічної та її околиць.

Відбулося також покладання квітів до пам’ятного знака дисидента Петра Чорного та на могилу режисера кіно Миколи Гейка.

Звісно, у коротенькій інформації годі розповісти про все побачене й почуте в такій багатоликій Помічній, про яку раніше тільки й знав, що то - «місто в серединній Україні та значний залізничний вузол».

Насамкінець вдячні за гостинність письменники подарували місцевим школам та бібліотекам чимало книжок та журналів зі своїми автографами.

Федір Шепель,

фото автора