Кропивницька художниця розписує вітражі, стіни та одяг (ФОТО)

З перших уст

Кропивницька мисткиня Тетяна Стороженко малює на одязі портрети, орнаменти і персонажів із художніх фільмів.

Каже, основою для розпису може бути будь-яка тканина, шкіра або її замінник. Окрім джинсівок можна розписувати блузи, сукні, брюки, куртки, взуття і навіть пальта.

П’ять років тому Тетяна Стороженко відкрила у Кропивницькому свою творчу студію, де навчає охочих малювати.

За фахом Тетяна – вчителька початкових класів. Займатися мистецтвом почала 10 років тому. З тих пір прикрашає писанки, вітражі і стіни будівель.

"Я багатогранна особистість, як ви вже встигли помітити. Вмію малювати і хочу цьому навчити інших. Не має різниці, яку поверхню треба розписувати. Якщо ти знаєш техніку, то створювати шедеври можна всюди".

Якось подруга попросила намалювати на джинсовій куртці жіночий портрет.

"Якщо чесно, було страшно починати малювати. Боялася, що зіпсую річ. Але ризикнула – і все вдалося чудово. Подруга була задоволена. На роботу витратила тиждень".

Відтоді майстриня створила понад 30 подібних виробів. Нині малює на светрі фрагмент з фільму "Планета мавп", це одне із замовлень, каже Тетяна.

"Люди зрідка замовляють намалювати художніх персонажів, переважно хочуть бачити свої фотопортрети на одязі. Але, як на мене, це досить дивно".

На об’ємні реалістичні портрети майстриня витрачає до двох тижнів. Найбільше полюбляє розписувати аксесуари: гаманці, сумки і наплічники.

"У мене був рюкзак, який я не носила, а потім вирішила розмалювати його. Тепер це одна з найулюбленіших речей: яскравий, унікальний. Тож, розписувати можна все, навіть взуття".

Робота над картиною на одязі починається з контуру, його майстриня наносить олівцем, а вже потім розфарбовує деталі. Після завершення розпису, частина одягу, де розміщений малюнок, піддається термообробці, аби фарба добре пристала.

"Краще за все малювати на натуральних тканинах: шовк, бавовна, трикотаж. А от на стрейчових тканинах малюнок може потріскатися".

Тетяна Стороженко розповіла, що за розмальованими речами потрібен спеціальний догляд.

"Прати вручну при температурі до 40 ° і не прасувати одяг з лицьового боку. При правильному догляді ці малюнки будуть вічні", – підсумувала майстриня.

Нині для кропивничан Тетяна проводить майстеркласи. Каже навчити малювати можна кожного, було б бажання.

"Щосуботи до мене на майстерклас приходять люди і кажуть: "Я ніколи в житті не малювала, навряд чи у мене вийде", – а йдуть від мене з власною картиною".

suspilne.media (https://suspilne.media/170890-nove-skilne-menu-u-kropivnickomu-ci-gotovi-kuhari-do-zmin/)

Фото – зі сторінки Тетяни Стороженко у ФБ