У Кропивницькому сімейний лікар влаштував для своїх пацієнтів день вакцинації від грипу

UA: Cуспільне мовлення

У Кропивницькому сімейний лікар Сергій Баранов влаштував для своїх пацієнтів день вакцинації. За шість годин щепив від грипу 70 містян. Суспільне розповість скільки коштує вакцина та чи є протипоказання.

Перед вакцинацією лікар оглядав пацієнтів та вимірював температуру. Щеплення робили однією з трьох видів вакцин, дозволених в Україні. Вакцина зберігається в холодильнику.

"Закупили близько 500 доз вакцини. За нами зберігається ще тисяча доз, при необхідності, ми зможемо їх отримати і зробити максимальний комфорт для наших пацієнтів, щоб вони не бігали по місту із сумками-холодильниками. Я не дуже впевнений, що завжди дотримується температурний режим під час зберігання".

За словами лікаря, після вакцинації людина може відчувати протягом трьох днів легкий дискомфорт в місці уколу, сонливість, невелику ломоту в тілі. Кропивничанин Олег Удовичко сказав, що купив вакцину за 400 гривень.

"Минулого сезону я за 375 гривень купляв її в аптеці. Зважаючи на інфляцію, вважаю, що це нормальна ціна. Торік я її сам купував і привозив в термобоксі, а цього року вона одразу є в аптеці в сімейного лікаря".

У родині Буберенків щепитись вирішили батько, мама і син. "Почуваю себе чудово, вакцинувати сина вирішили через те, що позаминулого року ми з чоловіком були вакциновані, а сина не щепили. Він дуже тяжко переніс хворобу, ми його ледь не втратили і через це вирішили вакцинуватися всією сім'єю", - розповіла Наталія Буберенкова.

Вакцина не входить до обов’язкового календаря щеплень, але є рекомендованою Міністерством охорони здоров'я. Вона не має нічого спільного із вакциною від коронавірусу та захищає тільки від чотирьох штамів вірусу грипу. Сергій Баранов говорить: торік щепили 150 людей, ніхто з них на грип не захворів.

"Дана вакцина дозволена дітям з шести місяців. З шести місяців до 9 років вводиться дві дози вакцини, якщо попередні роки не робили щеплення. Із 9 років і далі вікового обмеження не існує, проводиться одна доза".

За словами головної санітарної лікарки області Надії Оперчук, випадків грипу на сьогодні в регіоні не фіксували. Торік захворіли 97 жителів.

Читайте також На Кіровоградщині у відділеннях Укрпошти відкрили пункти щеплення. Чому не працює на Новому Коронавірус на Кіровоградщині. За добу вірус виявили у 105-ти людей В обласному госпіталі збільшилась кількість хворих на коронавірус У Кропивницькому в продажу з’явилась вакцина від грипу. Як її купити