Вчителі історії з Помічної перемогли в педагогічному конкурсі, який організував Польський інститут

UA: Cуспільне мовлення

Вчителі історії з міста Помічна Кіровоградської області перемогли в конкурсі на підготовку педагогічних матеріалів на тему відносин України та Польщі. Про це Олена Гамзатова та Наталя Парасківа, які викладають у загальноосвітній школі №1 імені Героя України Євгена Березняка, розповіли в етері Українського радіо Кропивницького. В складі делегації українсько-польського історичного товариства вони відвідали Польщу.

Вчителі брали участь у конкурсі конспектів на тему , а також мали організувати у своїх школах конкурси для учнів на теми: "Битва під Хотином 1621 року" та "Союз Петлюра-Пілсудський".

Олена Гамзатова та Наталя Парасківа побували у восьми польських містах, поїздка до Польщі була організована Польським інститутом у Києві. У ній взяли участь 12 вчителів історії з Житомирської, Хмельницької, Донецької та Кіровоградської областей.

Наталя Парасківа розповіла, метою поїздки було знайомство із освітньою системою у цій країні та побачити, як працюють науковці Польського історичного товариства та Музею історії Польщі. "Ми впевнились, наскільки там серйозно підходять до збереження історичної спадщини, не тільки польської, а й української, та інших народів".

Відвідали православний цвинтар у Варшаві, де вшанували пам’ять воїнів армії Української Народної Республіки, які боронили свободу України і Польщі у 1918-1920 роках. "Ми побачили, що польська влада та польські історики поважають ці могили, вони доглянуті та справляють враження, що це для них цінний історичний момент", — розповіла Олена Гамзатова.

Читайте також

Наука, книжки та фотографія. Про захоплення дитини з Кропивницького Глєба Цуканова. Фотофіксація театрального мистецтва. У кропивницькій кав'ярні відкрили виставку.