Кропивничанка тиждень не могла отримати довідку про протипоказання до вакцинації від коронавірусу

UA: Cуспільне мовлення

Кропивничанка Тетяна Сила тиждень не могла отримати довідку про протипоказання до вакцинації від коронавірусу. Розповіла, що у неї двічі був анафілактичний шок, який є протипоказанням до введення вакцини. Суспільне дізнавалось, чому їй не видавали довідку.

Тетяна Сила сказала, що вперше за довідкою про протипоказання до вакцинації від коронавірусу до сімейної лікарки звернулась 15 листопада. Її направили на лікарсько-консультативну комісію: ”Там мені такої довідки не дали. Сказали йти до сімейного лікаря за направленням до алерголога. Від алерголога я пішла здавати аналізи, з аналізами знову до алерголога. Маю тепер довідку від алерголога”.

У довідці від алерголога написано, що вакцинація від коронавірусу жінці протипоказана. Має Тетяна Силу й виписку з амбулаторної карти про анафілактичний шок у 2016 році: ”Я – не проти вакцини. Моя сім’я, мої діти вакцинувалися. Я теж хочу, я в зоні ризику після шістдесяти років, але мені не можна, в мене анафілактичний шок. Ніхто не дасть гарантії, що зі мною нічого не станеться”.

Читайте також: Кропивничанка Тетяна Сила передала в обласний госпіталь два кисневих концентратори. Гроші збирала в соцмережі.

З довідкою від алерголога та результатами досліджень жінка повернулась до сімейної лікарки 23 листопада.

Сімейна лікарка Надія Береславська пояснила, що видати довідку про протипоказання до вакцинації від коронавірусу Тетяні Силі не може. Документ віддала на затвердження лікарсько-консультативної комісії.

Лікарсько-консультативну комісію очолює заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Євген Дуда. З його слів, Тетяні Силі видадуть довідку про постійне протипоказання до вакцинації: ”Довідки видають сімейні лікарі. Але, щоб не було зловживань, у нашому Центрі ці довідки видають через лікарсько-консультативну комісію. Алгоритм такий: хворий звертається до сімейного лікаря, той надає документи, ми дивимося – чи показана видача відповідної довідки”.

За інформацією Євгена Дуди, протягом 23 листопада видали дев’ять довідок про тимчасові протипоказання до вакцинації від ковіду і одну – Тетяні Силі – про постійне.

Що відомо

Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від коронавірусу. Протипоказання можуть бути постійними і тимчасовими, розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук: ”Постійним протипоказанням є підтверджений анафілактичний шок або сильна алергічна реакція на введення першої дози вакцини. В кожному окремому випадку лікар вирішує індивідуально. Якщо необхідно, призначає додаткове обстеження. Тимчасовим протипоказанням може бути температура, вища за 38 градусів, загострення якогось хронічного захворювання чи застуда. Тоді лікар вирішує тимчасово відтермінувати вакцинацію до нормалізації стану людини”. Довідку про протипоказання до вакцинації від COVID замінили на форму. Хто може її отримати. На Кіровоградщині за минулу добу від ускладнень коронавірусу померли 14 людей.