Жителів Кіровоградщини готують до “чорної п’ятниці”

Златопіль

Раз на рік, у листопаді, розпочинається один з найбільших розпродажів – “чорна п’ятниця”. Деякі магазини знижують ціни до неймовірних 90%. Щоправда, не всі грають чесно, бо на вітрині в ці дні можна побачити дорогий товар зі знижкою, але якщо знайти старий цінник, виявиться, що вартість, навпаки, зросла на 20-30%.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба Кіровоградщини, інформує Златопіль.

Деякі магазини за тиждень-два можуть штучно підвищувати ціни на товари, а потім у “чорну п’ятницю” їх знижують.

Купуючи щось по акції, слід бути обережним і звертати увагу не тільки на знижену вартість товару, а й інформацію про нього, щоб уникнути непотрібних, а іноді шкідливих або навіть небезпечних придбань (товар може бути протермінованим, бракованим тощо). Перед тим, як купити будь-що зі знижкою, перегляньте ціни на аналогічні товари в інших магазинах.

Якщо ви купили товар за знижкою, а вдома помітили, що він бракований, у вас є 14 днів, щоб його повернути. Але при цьому обов’язково зберігайте чек. Якщо ви вирішили придбати щось в інтернет-магазині, першочергово потрібно з’ясувати офіційну назву та код ЄДРПОУ юридичної особи або фізичної особи-підприємця, на сайті якого плануєте робити покупки. Обов’язково знайдіть на сайті інформацію щодо повернення товару, гарантійного терміну та умов гарантійного обслуговування. Якщо такого розділу на сайті немає, варто насторожитися. До того ж зверніть увагу на те, як давно працює інтернет-магазин – чи не створили його виключно під «чорну п’ятницю».

Цьогорічний розпродаж, як і минуло року, проходить в умовах карантину, тож варто уникати потенційних місць скупчення людей. Фахівці

Держпродспоживслужби Кіровоградщини постійно контролюють дотримання суб’єктами господарювання протиепідемічних вимог, зокрема використання захисних масок, наявність у закладах торгівлі антисептиків для обробки рук, урн для утилізації використаних засобів захисту, розмітки щодо дистанції між покупцями тощо. Громадяни також повинні звертати увагу на власну безпеку під час покупок у магазинах – одягати належним чином захисну маску у торгових залах та дотримуватися соціальної дистанції.