На Кіровоградщині амбасадори безпеки створюють сталі партнерства у своїх громадах (ФОТО)

З перших уст


В області знають, як скласти пазли безпеки дорожнього руху громади.

У межах проєкту “Амбасадори безпеки” створені громадські консультативні групи (ГКГ), які допомагають розбудовувати діалог громадськість-поліція-влада-бізнес, аби спільно вирішують локальні проблеми у сфері безпеки дорожнього руху у своїх громадах. Про це розповіла керівниця проєкту “Амбасадори безпеки” Ірина Ткаченко.
Активісти пояснюють прості правила безпеки дорожнього руху та популяризують їх дотримання, розповідають про силу видимості та навчають дітей і дорослих створювати власний флікер-оберіг, здійснюють аудити вулиць громади та за допомогою інструментів участі мобілізують зусилля жителів, поліції та влади задля вирішення проблемних питань. Діяльність таких ГКГ будується за принципом вироблення «місцевих рішень для вирішення місцевих проблем».
“Про цей інструмент ми дізналися від канадійських партнерів, вирішили спробувати, як він спрацює в українських громадах. Понад сорок команд проєкту з різних куточків Кіровоградщини та України опанували методику дослідження безпеки САРО (аналіз, сканування, реагування, оцінка), на практиці скористалися запропонованими підходами, посилили їх опитуваннями, картуванням, фото- та відеоаудитами, неформальними зустрічами та майстернями флікерів. Перші кроки команд вже мають результати, які надихають рухатися далі, адже сфера безпеки дорожнього руху – пріоритетна для жителів, влади, поліції”, – зазначає Ірина Ткаченко.

Про перші результати та успіхи громадських консультативних груп, які впізнавані як амбасадори безпеки, йшлося на безпекових баркемпах, що відбулися в Олександрійській, Знам'янській, Дмитрівській та Кропивницькій громадах та були організовані ГО “Агенція сталого розвитку “Хмарочос” у партнерстві з командами громад.
Баркемпи стали діалоговим майданчиком для громадськості, поліції, влади, журналістів, простором для обміну досвідом та ідеями для наступних кроків взаємодії.
Участь у баркемпах узяла керівниця напряму взаємодії поліції та громади Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) Катерина Каймашнікова.