Кропивничан закликають долучитися до акції "Запали Свічку"

Утренний город

27 листопада, після 16:00 відбудеться акція Запали Свічку. Організатори закликають засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодом українців.

До 88-х роковин Голодомору в Україні, жертв якого вшановують кожної четвертої суботи листопада (цьогоріч це 27 листопада) Український інститут національної пам'яті розпочинає інформаційну кампанію.

Метою кампанії є вшанування жертв Голодомору в Україні та збереження пам'яті про геноцид українців комуністичним режимом в 19321933 році. Цього року у фокусі інформаційної кампанії діти як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. А також те, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати память про трагедію наступним поколінням.

У межах кампанії, до 28 листопада, в соціальних мережах Facebook, Instagram, Twitter та YouTube оприлюднюватимуться інформаційні матеріали про Голодомор, а також 23 листопада відбудеться круглий стіл на тему Як говорити з дітьми про Голодомор. Тож слідкуйте за оновленням онлайн-ресурсів УІНП протягом наступних двох тижнів.

- Навіть через 90 років Голодомор має безліч білих плям та не до кінця досліджених тем спротив комуністичній політиці, рятівники людей під час геноциду, діти, як найвразливіша категорія жертв штучного голоду. Саме тому цьогорічну інформаційну кампанію з вшанування жертв Голодомору 19321933 років ми присвячуємо дітям, які стали жертвами людиноненависницької політики більшовиків. Близько 1,5 мільйона дітей до 10 років загинули внаслідок штучного голоду. Ті ж з дітей, хто вижили, стали носіями шокуючого досвіду та правди, яку десятиліттями намагалася приховати радянська пропаганда. Їхні історії, свідчення, життєвий досвід це неоціненний внесок в збереження національної пам'яті українського народу, невідємна складова пізнання Голодомору як одного з найжахливіших злочинів проти людства у XX столітті, зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

Також Інститут закликає долучитися до акції Запали Свічку пам'яті. 27 листопада, після 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодом українців.

Інститут розробив тематичну соціальну рекламу для поширення в усіх регіонах. Також закликає усіх охочих завантажувати та поширювати матеріали.

Завантажити

Довідково: Голодомор це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього та Закону України Про Голодомор 19321933 років в Україні від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.

Читайте також:Кіровоградщина: Націоналісти встановили меморіальну дошку на честь отаманів Холодного Яру