”Проєкту немає, ведуться роботи з благоустрою”. Яким хочуть зробити Макдональдз у Кропивницькому

UA: Cуспільне мовлення

Остаточного проєкту реконструкції скверу ”Центральний” та будівництва ресторану мережі ”Макдональдз” у Кропивницькому немає. Зображення, надані компанією, одне з яких розміщене на будівельному паспорті – візуалізація, сказав під час пресбрифінгу директор з розвитку компанії в Україні Віталій Стефурак. Точної дати відкриття ресторану немає, на 25 листопада завершують перший етап підготовчих робіт з реконструкції скверу, триває робота над проєктом.

За словами Віталія Стефурака, точно відомо, що будівля ресторану займатиме менше десятої частини загальної площі скверу, а в його роботі використовуватимуть термінали самообслуговування, інтерактивне меню на лінії ”Макдрайву”, теплові насоси й інші енергоефективні технології, встановлять системи сортування сміття. Паркувальної зони для автомобілів біля ресторану не буде: ”Ми діємо виключно в рамках чинного законодавства. Кожен свій крок узгоджуємо на усіх рівнях. Будувати почнемо тоді, коли отримаємо усі необхідні дозволи. Остаточний проєкт будівництва оприлюднимо”.

Представник орендаря земельної ділянки Дмитро Костишин, який керує реконструкцією скверу, розповів, що роботи з проєктування хочуть завершити на початку 2022 року, після чого подадуть проєкт на державну експертизу, після чого розпочнуть капітальну реконструкцію скверу: ”Усього на реконструкцію плануємо витратити близько семи мільйонів гривень. Але в процесі роботи запланована сума, зазвичай, збільшується. Усе демоноване – лавки, тротуарні плити й інше – передали комунальному підприємству ”Благоустрій” для використання в інших частинах міста”.

За словами біологині Тетяни Маргарид, яка консультує підрядну організацію щодо можливості обрізки дерев у сквері та розробляє проєкт висадки дерев та кущів під час реконструкції, намагатимуться зберегти максимум дерев, що нині ростуть там, досліджуючи кожне дерево. 23 з сотні досліджених у сквері дерев, сказала біологиня, перебувають в аварійному стані: ”У сквері сформувалась власна екосистема, тому не планую висаджувати там щось екзотичне, незвичне для цієї природної зони. Єдине – вважаю, що скверу не вистачає зими, тобто рослин, які робитимуть його привабливим взимку. Це можуть бути сосни, вічнозелені кущі. Трава рости не буде, забагато тіні, але саджанці дерев, які там вже є, садитимемо”.

Віталій Стефурак сказав, що під час підготовчих робіт спиляли три дерева, зробили санітарну обрізку 28: ”Обстежимо ще десять аварійних дерев, намагатимемось їх зберегти. Та скільки б дерев не прибрали, а їх може бути більше, через будівництво самого ресторану, ми готові висадити вдвічі більше”.

Питання щодо реконструкції скверу ”Центральний” можна лишати на спеціальному сайті.

Що відомо Одноповерховий ресторан хочуть будувати на перехресті вулиць Велика Перспективна та Преображенська, у боковій частині скверу ”Центральний”. Згідно проєкту, він матиме 120 посадкових місць у залі та 100 – на терасі, лінію замовлення на автомобілі та лінію доставки. У Кропивницькому продовжать роботи у сквері "Центральний". Апеляційний суд відхилив скаргу. Як центральний сквер Кропивницького готували до реконструкції. 25 жовтня кропивничанка Надія Паливода оголосила безстрокове голодування на знак протесту проти будівництва у сквері ”Центральний” ресторану. Таким чином жінка вимагала перенести будівництво в інше місце, визнати недійсним договір оренди скверу та реконструювати його, не спилюючи дерева. 1 листопада Надія Паливода припинила голодування. 17 жовтня у Кропивницькому протестували проти забудови скверу ”Центральний”. 16 жовтня навколо скверу ”Центральний” почали зводити будівельний паркан. 28 вересня відбулось перше судове засідання у справі забудови скверу "Центральний".