Депутати двох політичних партій без поважної причини зірвали сесію Світловодської міської ради

Трибуна

Світловодськ. 10 січня 2022 року, мала була відбутись 27 позачергова сесія Світловодської міської ради, яка була скликана міським головою. Про це повідомляє Трибуна за інформацією депутата фракції "Сила і Честь" в Світловодській міській раді Олександра Оди.
Дана сесія не відбулась через відсутність кворуму. Не з'явилися політичні партії «Європейська Солідарність» та ВО «Батьківщина».
На позачерговій сесії депутати мали подолати вето міського голови на деякі рішення, які були проголосовані на 25-й сесії 8 скликання від 21 грудня 2021 року.
Рішення, які потребували подолання вето, наступні:

«Про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення та передачу в оренду земельних ділянок ТОВ «ОФИСТАЙМ» для обслуговування повітряних ліній електропередач ВЛ-150кВ., ОРУ Крем ГЕС-ГПП Крем ГЕС
(21 опора)» від 21.12.2021 №1280;

«Про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення та передачу в оренду земельних ділянок ТОВ «ОФИСТАЙМ» для обслуговування повітряних ліній електропередач ВЛ - 150 кВ., ОРУ Крем ГЕС-ПС «Сплав» (45 ділянок)» від 21.12.2021 №1281;

«Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину України Волощуку В.М. для ведення особистого селянського господарства» від 21.12.2021 №1296.

«Про виконання рішення Світловодського міськрайонного суду від 27.03.2009 у справі №2-а-1» від 21.12.2021 №1323.

"Згідно з чинним законодавством рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради з обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо, рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови й підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради - воно набирає чинності. Для накладання вето надається 5 (п’ять) днів, а сесія для подолання вето відбувається у двотижневий термін", - прокоментував депутат фракції "Сила і Честь" в Світловодській міській раді Олександр Ода.

З позиції політичних партій «Європейська Солідарність» та ВО «Батьківщина» вето було накладено не в строки. Але вони не врахували, що були свята та неробочі дні. Отже, розпорядження про вето та призначення позачергової сесії відбулось вчасно, а депутати вищезазначених політичних партій вкотре без поважної причини зірвали сесію.