Тишківська ОТГ: проблеми та успіхи за минулий рік

Трибуна

"Цей рік був складний для всіх, йшов процес становлення. Разом з тим побачив перспективи розвитку нашої громади. Створили Первинний Медико-Санітарний Центр, придбали автомобіль Швидкої Допомоги, проводили роботи по благоустрою території, ремонт доріг та інше. Планується створення Комунального Господарства", - наголосив Іван Завалко, інформує Трибуна.

Про сучасний стан справ в громаді в інтерв’ю доповів голова Тишківської ОТГ Іван Завалко, який був обраний головою ОТГ в 2020 році від політичної партії "Сила і Честь":

"Ми добре розуміємо з якими труднощами зустрівся Іван Вікторович після місцевих виборів 2020 року - новостворена громада без господарського досвіду і великий опір представників політичних сил, які десятиріччями там «керували», але Іван Вікторович гідно долає дані труднощі та працює на користь Тишківської громади", - прокоментував голова Кіровоградської обласної організації ПП "Сила і Честь" Олександр Скляревський.

До складу Тишківської сільської ради об’єднаної територіальної громади увійшли колишні Гаївська,Тишківська та Федорівська сільські ради з населеними пунктами: Андріївка, Богданівка, Вірне, Гаївка, Новомихайлівка, Новотишківка, Показове, Попівка, Осикове, Тишківка, Федорівка.

Адміністративним центром Тишківської сільської ради об’єднаної територіальної громади є село Тишківка.
Розташоване воно на перетині автошляхів Київ — Кропивницький, Умань-Первомайськ. Загальна кількість жителів громади становить 4100 чоловік. Територія об’єднаної територіальної громади складає 2.7 кв.км.
Виникнення села Тишківки належить до середини XVIII ст. За переказами, біля річки Березівки першим оселився солдат Тишко. У 50-х роках це було поселення Ново-слобідського козацького полку, в якому проживали 9 виборних козаків, 50 підпомічників, 15 підсусідків. З 1764 року мешканців слободи приписано до Молдавського гусарського полку. 1787 року в казенному поселенні Новомиргородського повіту Тишківці налічувалось 98 дворів і 222 душі чоловічої статі. Вигідне географічне положення (поблизу пролягав шлях на Голту, Херсон і Єлисаветград), степ з родючими чорноземами приваблювали нових поселенців, здебільшого селян, які тікали від поміщицького гніту. З 1821 року в слободі розмістився 3-й ескадрон третьої Української уланської дивізії. На час ліквідації військових поселень тут було вже 539 дворів і до З тис. населення. Працювало 20 вітряків та 2 водяні млини, три кузні, три олійниці, горілчаний склад та понад 20 дрібних лавок. Основна маса населення — казенні селяни — жили з хліборобства.
З 1893 року село Тишківка було волосним,а з 1935 року стає районним центром у складі Одеської області.Тишківський район було ліквідовано 5 червня 1957 року.

На даний час в об’єднаній територіальній громаді функціонують
Заклади освіти:

ОПОРНИЙ ЗАКЛАД "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" ТИШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ Добровеличківського району Кіровоградської області;

Андріївська філія ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області;

Гаївська філія ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області з дошкільним підрозділом;

Федорівська філія ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області з дошкільним підрозділом;

Тишківська філія ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області.

Дошкільний навчальний заклад "Казка" Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області.

Дошкільний навчальний заклад "Берізка" Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області.

Заклади охорони здоров’я:

Тишківська сільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

Андріївський фельдшерсько-акушерський пункт

Гаївський фельдшерсько-акушерський пункт

Оленівський фельдшерсько-акушерський пункт

Федорівський фельдшерсько-акушерський пункт

Заклади культури:

Тишківський палац культури

Андріївський сільський клуб

Гаївський сільський клуб

Показівський сільський клуб

Федорівський сільський клуб

Територіальне відділення для постійного проживання одиноких людей похилого віку.