Сорок юнаків отримали приписку до призовної дільниці у Кропивницькому. Для чого це потрібно

UA: Cуспільне мовлення

Сорок юнаків отримали приписку до призовної дільниці у Кропивницькому. Робити це мають 17-річні хлопці до березня. Суспільне дізнавалось, для чого потрібна приписка.

У коридорі кропивницького центру комплектування і соціальної підтримки черга. Тут чекають хлопці, які прийшли на медичний огляд. Медсестра Юлія Бабченко вимірює їм вагу і зріст.

"Вимірюємо тиск, зріст, вагу, об’єм грудей, індекс маси тіла. Потім за направленням вони проходять комісію у лікарів".

У кабінеті офтальмолога перевіряють зір. За словами старшої лікарки призовної комісії Ольги Кудрявець, придатність до військової служби визначають після медогляду.

"60-70 відсотків юнаків мають дуже поганий зір. Це мабуть, пов’язано з тим, що вони постійно в комп’ютерах, гаджетах. Багато юнаків мають надмірну вагу, є люди з інвалідністю, ми їх одразу знімаємо з обліку. Ті, які мають захворювання хронічні, ми їх відразу направляємо за домовленістю в обласну дитячу лікарню. Помітила, що останнім часом більше дітей хочуть служити в армії".

Начальник відділення призову кропивницького терцентру комплектування і соцпідтримки Сергій Суров каже: цьогоріч приписці до призовних дільниць підлягають хлопці 2005 народження.

"Приписка потрібна юнакам, щоб в подальшому отримати військово-обліковий документ. З цим приписним посвідченням до призовної дільниці, коли вони вступатимуть в університети, професійно-технічні училища чи будуть працевлаштовуватись, у них завжди запитуватимуть цей документ. Ми їх сюди викликаємо, щоб взяти на військовий облік, визначити ступінь придатності до військової служби, визначити наявність призовного ресурсу, фізичної підготовки, уточнення облікових даних, їхнього освітнього рівня".

Каже, цьогоріч в області підлягають приписці до призовних дільниць 3 800 хлопців.