"Молюся і плачу за тих, хто нині на війні", – 99-річна жителька Кіровоградщини

UA: Cуспільне мовлення

Жительці села Черняхівка Кропивницького району Кіровоградської області Надії Котовській виповнилось 99 років. Жінка пережила голодомор 1932-33 років, другу світову війну, а нині її правнук захищає Україну у війні з Росією. Розповіла Суспільному, щодня молиться і плаче за тих, хто нині на війні.

Надія Котовська народилася в 1923 році, все життя пропрацювала в колгоспі. Голодомор 1932 року застав її дев’ятирічною дівчинкою. "Їсти не було чого. Я коров пасла і бур’ян рвала – так і дитинство моє пройшло."

Пригадує, під час Другої світової війни у їхньому будинку жили нацисти. "Посідають, віскі нап’ються, полягають спати, а ми лежимо з мамою на печі, удвох стулимося. Але вони нас не чіпали, я так боялася!".

Донька Валентина Лузіна не пам’ятає, щоб мама сиділа без діла. "Ще торік вона сапала, без роботи не може".

Інша донька Любов Литвинчук розповіла: "Мама завжди огортала всіх нас, турбувалась, ні за кого не забувала, завжди були і покупані, і накормлені, за кожного переживала, старалася, щоб освіту отримали".

У Надії Котовської п’ятеро дітей, 14 внуків, 16 правнуків та двоє праправнуків.

Привітати іменинницю через війну приїхали не всі: "У нас велика родина, дружня. Завжди приїздять всі, бабушку вітають, зараз війна, не всі можуть прихати", – розповіла Валентина Лузіна.

Секрету довголіття немає, каже, іменинниця. Все життя працювала, виховувала дітей, бавила онуків. Нині просить у Бога миру для України. "Прошу Бога, щоб зробив мир, щоб зробив увесь світ тихим і спокійним, щоб матері не плакали, дітки не кричали".

Читайте також Мати-героїня, кропивничанка Лідія Репетило виховала 11 дітей – троє синів та вісім доньок, має 20 внуків та 18 правнуків. Каже, щороку діти намагаються приїжджати до неї на день народження, за одним усі столом не поміщаються "Жив у землянці з курми і козою, їв затірку". Очевидець Другої світової війни з Кіровоградщини Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб